Dėl VMI profesinės sąjungos veiklos
Parašyta Administratorius 2007/07/18/ - 23:15
Valstybinės mokesčių inspekcijos
vadovų ir darbuotojų žiniai

VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PROFESINĖ SĄJUNGA


P R A N E Š I M A S

dėl VMI profesinės sąjungos veiklos
2007 07 18
Vilnius


2007 m. liepos 13 d. valstybės tarnautojams atstovaujančių profesinių sąjungų lyderiai susitiko su Prezidento patarėjų grupe dėl Seimo priimto Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais įstatymo, pagal kurį įsigaliotų 490 litų pareiginės algos bazinis dydis. Pasigirdus kalboms, kad Prezidentas ketinąs jį vetuoti, profsąjungos prašė to nedaryti.

Išplėstos naujienos
Valstybinės mokesčių inspekcijos
vadovų ir darbuotojų žiniai

VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PROFESINĖ SĄJUNGA


P R A N E Š I M A S

dėl VMI profesinės sąjungos veiklos

2007 07 18

Vilnius2007 m. liepos 13 d. valstybės tarnautojams atstovaujančių profesinių sąjungų lyderiai susitiko su Prezidento patarėjų grupe dėl Seimo priimto Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais įstatymo, pagal kurį įsigaliotų 490 litų pareiginės algos bazinis dydis. Pasigirdus kalboms, kad Prezidentas ketinąs jį vetuoti, profsąjungos prašė to nedaryti.

Susitikime dalyvavo visų profesinių sąjungų vadovai, pasirašę kreipimąsi į Prezidentą su raginimu sustabdyti valstybės tarnybos žlugdymą: Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininko pareigas einantis Saulius Džiautas, jo patarėjas Gintautas Lagunavičius, Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė, Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinės sąjungos pirmininkas Julijonas Aniukštis, Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Leokadija Daujotaitė, Prokuratūros darbuotojų profesinės sąjungos tarybos įgaliotas narys Vladimiras Sergejevas ir profesinių sąjungų interesus atstovaujantis advokatų profesinės bendrijos „Balticus Advocatus“ advokatas Arūnas Marcinkevičius.

Išsamus Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjų ir profsąjungų atstovų dialogas apie padėtį valstybės tarnyboje ir teisėtus valstybės tarnautojų ir pareigūnų lūkesčius truko apie valandą laiko.

Liepos 17 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Jo Ekscelencija Valdas Adamkus, atsižvelgęs į profesinių sąjungų išdėstytus argumentus, pasirašė 2007 m. liepos mėn. 4 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtą „Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais" įstatymą (Nr. XP-2297(3)).

Tą pačią dieną visų, susitikime Prezidentūroje dalyvavusių, profesinių sąjungų atstovai išplatino pranešimą, sveikindami ryžtingą Lietuvos Respublikos Prezidento sprendimą stabdyti valstybės tarnybos žlugdymą, bei civilizuoto, korektiško ir abipusiai pagarbaus dialogo tarp profesinių sąjungų ir Valstybės valdžios institucijų plėtojimo pavyzdį.

Profesinės sąjungos pažymėjo, kad atskirų politikų raginimai „subalansuoti“ šalies Biudžetą, ženkliai didėjant jo pajamoms, išskirtinai valstybės tarnautojų ir pareigūnų atlyginimų „įšaldymo“ sąskaita, yra nekorektiški.

Politinės spekuliacijos „biudžeto išsprogdinimo“ bei „socialinės nelygybės“ biudžetininkų tarpe eskalavimas, o taip pat priekaištai profesinėms sąjungoms demonstruoja nepagarbą Lietuvos Respublikai ir jos valstybės tarnautojams.

Atkreiptinas dėmesys, kad dar 2002 m. spalio mėnesį Lietuvos valstybės tarnautojų profesinė sąjunga pateikė Socialinių reikalų ir darbo ministerijai konkrečius pasiūlymus kaip spręsti biudžetininkų bazinio mėnesinio atlyginimo (BMA), sudarančio vos 115 Lt per mėnesį, padidinimo problemas.

Profesinės sąjungos ragina šalies politikus Lietuvos Respublikos Prezidento pavyzdžiu nedelsiant imtis spręsti mokytojų, gydytojų, bibliotekininkų, kultūros, savivaldybių darbuotojų ir kitų biudžetininkų atlyginimo padidinimo klausimus dar šių metų Seimo rudens sesijoje.

Valstybės tarnautojus ir pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos yra pasirengusios suteikti Valstybei savo paramą tobulinant darbo užmokesčio sistemą.

Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga (VMIPS)
www.vmips.com