Garantuoti visiems pareigūnams teisę į valstybinę pensiją po 15-os metų tarnybos
Parašyta Administratorius 2007/10/16/ - 10:57

Muitininkų profsąjunga
2007-10-15

Ketvirtadienį Lenkijos muitinės pareigūnai pradėjo neterminuotą "itališką streiką" visuose Europos Sąjungos išorinės sienos postuose.
Lenkijos muitinės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Iwona Fołta informavo, kad visose muitinės įstaigose yra iškabinta streiko atributika,
besidomintiems teikiama informacija apie streikuojančiųjų reikalavimus.
Federacja ZZSC RP
Išplėstos naujienos
2007-10-15

Ketvirtadienį Lenkijos muitinės pareigūnai pradėjo neterminuotą "itališką streiką" visuose Europos Sąjungos išorinės sienos postuose. Lenkijos muitinės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Iwona Fołta informavo, kad visose muitinės įstaigose yra iškabinta streiko atributika,
besidomintiems teikiama informacija apie streikuojančiųjų reikalavimus. Darbuotojai reikalauja 1500 zł padidinti darbo užmokestį ir garantuoti visiems pareigūnams teisę į valstybinę pensiją po 15-os metų tarnybos.

Iwona Fołta informavo naujienų agentūras, kad Lenkijoje (kaip ir Lietuvoje) statutinių pareigūnų streikai yra draudžiami, todėl pasirinktas vadinamasis "itališkas streikas", kurio metu pasienyje dirbantys muitininkai ypatingą dėmesį skirs visų darbo instrukcijų vykdymui. Niekam nėra paslaptis, kad paraidžiui taikant krūvas galiojančių muitinio įforminimo tvarkų ir taisyklių darbinė veikla stipriai apsunkinama, o tam tikrais atvejais gali tapti ir visiškai neįmanoma.

Iwona Fołta Lenkijos žiniasklaida praneša, kad be pagrindinių reikalavimų pareigūnai kelia svarbius ekonominius ir socialinius klausimus. Lenkijos muitinės profesinių sąjungų federacija nurodo, kad esanti muitinės pareigūnų socialinės apsaugos sistema yra prastai veikianti ir nepakankama.

Šiuo metu vyksta derybos tarp Lenkijos centrinės muitinės direkcijos ir profesinių sąjungų. Jei nebus išpildyti pagrindiniai streiko reikalavimai prie streiko gali prisijungti ir vidinės Poznanės, Varšuvos, Ščecino ir kitų regionų muitinės. Vykstant deryboms oro ir jūrų uostų muitinės dirba įprastu režimu.

Pagal: Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej Rzeczpospolitej Polskiej / Federacja ZZSC RP