DĖL VALSTYBĖS PAREIGŪNŲ IR TARNAUTOJŲ PAREIGINES ALGOS BAZINIO DYDŽIO 2009 METAMS NUSTATYMO
Parašyta Administratorius 2008/10/02/ - 09:41
Valstybės tarnautojus ir pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos, dar šių metų birželio 03 dieną kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, prašydamos pateikti kokį pareiginės algos bazinį dydį Vyriausybė teiks svarstyti Lietuvos Respublikos Seimui. Atsakymo profesinės sąjungos iki šiol negavo.

Tačiau jau rugsėjo mėnesį ,Trakuose vykusiame susitikime, finansų ministras p. Sadžius viešai pareiškia „taip, prieš rinkimus siūlysime įšaldyti valstybės tarnautojų atlyginimus „.Išplėstos naujienos
Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga

Lietuvos valstybės tarnautojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga

Prokuratūros profesinė sąjunga

Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga

Lietuvos policijos profesinė sąjunga

Lietuvos pataisos įstaigų profesinė sąjunga

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinė sąjungaLietuvos Respublikos VyriausybeiDĖL VALSTYBĖS PAREIGŪNŲ IR TARNAUTOJŲ PAREIGINES ALGOS BAZINIO DYDŽIO 2009 METAMS NUSTATYMO


2008 m. rugsėjo 25 d.
Vilnius


Valstybės tarnautojus ir pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos, dar šių metų birželio 03 dieną kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, prašydamos pateikti kokį pareiginės algos bazinį dydį Vyriausybė teiks svarstyti Lietuvos Respublikos Seimui. Atsakymo profesinės sąjungos iki šiol negavo.

Valstybės pareigūnų ir tarnautojų profesinės sąjungos, įvertinusios Statistikos departamento duomenimis dėl vartojimo prekių ir paslaugų brangimo, infliacijos didėjimo, prognozuojamą būsto šildymo išlaidų nuo 2008-2009 metų šildymo sezono pradžios ir bendrojo kainų lygio kilimą, bei atsižvelgdamos į teikiamo Lietuvos Respublikos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2009 metais, įstatymo projektą, prašo pareiginės algos bazinį dydį 2009 metatris nustatyti ne mažesnį kaip 13 procentų padidėjimą nuo 2008 metams patvirtinto dydžio (490).

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vidaus reikalų ministerija ir Finansų ministerija šių metų liepos mėnesį pateikė projektą kuriame (trečiame punkte) siūloma,, nustatyti, kad valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinis dydis 2009 metais-518 (I alternatyva-535 litai; II alternatyva-490 litų).

Tačiau jau rugsėjo mėnesį ,Trakuose vykusiame susitikime, finansų ministras p. Sadžius viešai pareiškia „taip, prieš rinkimus siūlysime įšaldyti valstybės tarnautojų atlyginimus „.

Valstybės pareigūnų ir tarnautojų profesinės sąjungos, įvertinusios susidariusią situaciją dėl pareiginės algos bazinio dydžio 2009 metams paskyrimo, kreipiasi į LR Vyriausybė ir prašo susitikimo su jos atstovais susidariusiai padėčiai aptarti. Profesinės sąjungos nori ir siekia, kad Valstybės Tarnybos autoritetas kiltų ir tarnauti žmonių labui ateitų geriausi specialistai. Tai užtikrinama mokant teisingą atlygį už atliktą darbą.

Valstybės tarnautojus ir pareigūnus atstovaujančių profesinių sąjungų įgaliotas atstovas

Gintautas Lagunavičius