VMI PS dalyvavo forume „Dialogas su Lietuva“. Litas jau devalvuotas.
Parašyta Administratorius 2009/01/30/ - 22:15

2009 m. sausio 29 d., Vilnius. Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose įvyko socialinis forumas ,,Dialogas su Lietuva“, kurio metu buvo aptarta ekonominė situacija šalyje bei ieškota abipusio dialogo tarp vykdančiosios valdžios bei visuomeninių organizacijų.
Socialiniame forume dalyvavo Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Vladimir Jakovlev. Didelio dialogo rezultatyvumo tikėtis buvo naivu, bet pabendrauti su kitų organizacijų atstovais ir pajausti kas kam rūpi, buvo įdomu.
Vertas dėmesio buvo klausimas apie bankų politiką, kurį žiniasklaida nutylėjo. Kodėl paskolų palūkanos litais dvigubai didesnės nei eurais, juk litas tvirtai susietas su euru? Gal tai reiškia, kad bankai faktiškai jau devalvavo litą? Finansų ministras atsakė, kad tai tik bankų reikalas, o Vyriausybė gyventojams nieko padėti negali. Kaip bankai susitars vienas su kitu, taip ir bus.
Apibendrinant, galima pasakyti, kad Vyriausybė šventai įsitikinusi, kad krizės įveikimo planas yra geras, o visuomenė nepritaria jam vien tik dėlto, kad planas nebuvo tikmamai išaiškintas ir trūko bendravimo su visuomenės atstovais.


Nuotraukoje VMI PS pirmininko pavaduotojas Vl.Jakovlev, Muitinės darbuotojų PS pirmininkė L.Daujotaitė, Finansų ministerijos atstovė.
Išplėstos naujienos