Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2024/04/24/ - 11:54
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


Seimas po pateikimo pritarė realaus darbo užmokesčio mažinimui valstybės tarnyboje

Naujienų agentūra ELTA praneša, kad pareigūnų, tarnautojų ir teisėjų pareiginės algos bazinį dydį (PABD) 2008 metais siūloma padidinti 18 litų, arba 4 proc., iki 460 litų. Dabar jis yra 442 litai. Seimas plenarinėje sesijoje ketvirtadienį tam pritarė po įstatymo pataisų pateikimo ir po diskusijų komitetuose vėl planuoja prie jų grįžti birželio 26 dieną. Seimui įstatymo projektą dėl bazinės algos padidinimo pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Anot jos, naujas bazinis atlyginimo dydis bus taikomas valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų pareiginėms algoms ir karių tarnybiniams atlyginimams bei kitoms teisės aktų nustatytoms išmokoms apskaičiuoti.

2007-ųjų metų pradžios infliacijos augimo tempai Lietuvoje akivaizdžiai lenkia optimistines valdžios institucijų prognozes. Statistikos departamento duomenimis 2007 metų pirmąjį ir antrąjį ketvirtį infliacijos lygis stabiliai didėjo po 0,3 procento kiekvieną mėnesį, šioks toks sumažėjimas fiksuotas tik gegužės mėnesį, sumažėjus šildymo išlaidoms ir atpigus kai kurioms šviežioms daržovėms. Tačiau, įvertinus pastarąsias tendencijas, tenka konstatuoti, kad per keturis mėnesius infliacijos rodikliai Lietuvoje jau pirmame pusmetyje viršijo 2 procentų ribą (sudarė suminius 2,3 proc.). Taigi, metinės infliacijos dydį 2007 metais pagrįstai galima prognozuoti būsiant apie 7 procentus. Pagal pastarųjų ketverių mėnesių tendencijas - 6,9 procento. Žinia, tai nėra baigtinė didėjimo riba, infliacijos rodikliai gali žymiai išaugti spalio-lapkričio mėnesiais prasidėjus šildymo sezonui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė savo aiškinamajame rašte teigia, kad prognozuojama 2007 metų vidutinė metinė infliacija - 4,7 proc., tuo tarpu algos didinimas 2007 metams padengs tik 4 infliacijos procentus. Taigi, likusius 0,7 infliacijos procentus projekto autoriai siūlo dengti iš pareigūnų ir valstybės tarnautojų kišenės. Deja, optimistinės Socialinių reikalų ir darbo ministrės prognozės gerokai atitrūkusios nuo realybės. Remiantis ankščiau pateiktais skaičiavimais, Seimui priėmus šį netikusį Blinkevičiūtės projektą, pareigūnų algos sumažėjimas dėl infliacijos sieks ne vieną, o visus tris dabar gaunamo realaus darbo užmokesčio procentus.

Toliau aiškinamajame rašte pasakojama apie tai, kad neva neigiamų priimto "įstatymo įgyvendinimo pasekmių nenumatoma. Įstatymo priėmimas kriminogeninei situacijai ar korupcijai įtakos neturės". Akivaizdu, kad realaus atlyginimo mažėjimas neabejotinai silpnins valstybės tarnybą, blogins kriminogeninę situaciją, netiesiogiai skatins korupciją valstybės tarnyboje. Anot Finansų ministerijos vengti šių blogybių neverta, kadangi, anot jos, daugiau negu 4 proc. didinti PABD nėra finansinių galimybių. ELTA praneša, kad projektą Seimui pristatęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Povilas Vytautas Žiūkas aiškino, kad profesinės sąjungos siūlė 580 litų bazinę algą, o alternatyva yra 96 proc. nuo dabar galiojančios 600 litų minimalios mėnesinės algos. Tai būtų 576 litai. Toks PABD prilygintų valstybės tarnautojų darbo užmokesčio vidurkį vidutinio Lietuvos samdomo darbuotojo darbo užmokesčiui.

Birželio 14 dieną Lietuvos muitinės darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas, kartu su kitomis pareigūnų profesinėmis organizacijomis, kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininką, Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką ir į LR Seimo frakcijas. Apie 20 tūkstančių narių vienijančios profesinės sąjungos pareiškė, kad šalies valstybės tarnautojų darbo užmokestis nėra adekvatus Lietuvos ekonominėms galimybėms, priimti teisės aktai sistemingai diskriminuoja valstybės tarnautojus, pareigūnus ir kitus biudžetinių įstaigų darbuotojus.

Profesinių sąjungų kreipimesi teigiama, kad valstybės tarnyba kasdien netenka dalies patyrusių specialistų, nusivylusių dėl nepateisintų teisėtų lūkesčių, mažėjančių socialinių garantijų, nevykdomų įsipareigojimų. Kai kurios biudžetinės įstaigos dėl darbuotojų trūkumo bei padvigubėjusio darbo krūvio, nebesugeba atlikti pagrindinės funkcijos – užtikrinti visuomenės saugumo. Lietuvos gyventojai nėra apsaugoti nuo smurto ir agresijos. Įvykus nelaimingam atsitikimui gyventojams nebepajėgia suteikti kvalifikuotos pagalbos, nei policininkai, nei medikai, nei ugniagesiai gelbėtojai, nei kitos specializuotos tarnybos.

Profesinės sąjungos prašo Lietuvos Respublikos Prezidentą, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininką, Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką ir LR Seimo frakcijas iki šių metų liepos 1 dienos susitikti su organizacijų atstovais ir aptarti susidariusias problemas.

Šaltinis http://www.laborunion.lt/
Senas Vilkas 2007/06/14/ - 18:51 1 Komentarai · 3121 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Laimis 2007/06/19/ - 13:18
Įstatymo projektas svarstytas seime 2007-06-14 ritiniame posedyje. Balsavo 44 už, prieš 1, susilaikė 2. Kažinko taip mūsų seimas sumažėjo?
Idomu tai, kad viceministras P.V.Žiukas aiškina seimui, kad didesniam baziniam dydžiui reikalinga politinė(t.y.seimo) valia, seimo nariai vieningai pritaria kad šis padidinimas nesprendžia valstybės tarnybos problemų ir siūlo darbo apmokėjimą VT keisti kardinaliai, tyačiau visi balsuoja priešingai...

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes5033782 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų