Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2024/05/08/ - 15:08
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


Ar pastebės policininkai ir valstybės tarnautojai atlyginimų padidėjimą?

Šiandien, birželio 20 dieną, LR Seimo Biudžeto ir finansų bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetai svarstė Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais, įstatymo projektą XP-2297. Abu šie komitetai paskirti papildomais. Komitetų posėdžiuose dalyvavo Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos l.e.p. pirmininkas Saulius Džiautas. Įstatymo projektą LR Vyriausybė teikė atsižvelgus tik į Finansų ministerijos pasiūlymą bazinį dydį kelti tik 18 litų. Nebuvo atsižvelgta nei į profesinių sąjungų, nei į Socialinių reikalų ir darbo bei Ūkio ministerijų siūlymus valstybės tarnautojams bazinį dydį pakelti daugiau.
LR Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė Vyriausybės (t.y. Finansų ministerijos) pasiūlymui. Nebuvo net svarstomi LR Seimo narių Jadvygos Zinkevičiūtės ir Algirdo Ivanausko pasiūlymai pakeisti įstatymo projektą ir bazinį dydį pakelti nuo dabar esančio 442 Lt iki 490-510 Lt. Anot S. Džiauto, nors ir buvo išklausyta profsąjungų nuomonė, tačiau Biudžeto ir finansų komitetas nebuvo nusiteikęs keisti Vyriausybės siūlymo. Prieš balsavo du, vienas komiteto narys susilaikė. Nutarta pritarti Vyriausybės siūlomam baziniam dydžiui 2008 metais – 460 Lt.

LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas turėjo kitą nuomonę: pritarta iniciatorių pateiktam įstatymo projektui iš esmės, tačiau nutarta siūlyti Socialinių reikalų ir darbo (pagrindiniam) komitetui patobulinti projektą bei nustatyti 2008 m. pareiginės algos bazinį dydį 6-7 procentais didesnį už 2007 m. pareiginės algos bazinį dydį. Komitetas bendru sutarimu pritarė aukščiau minėtiems siūlymams. Bazinis dydis padidintas 6-7 procentais padidėtų 25-27 litais., o bendras atlyginimas eiliniam policininkui, ugniagesiui ir kitiems valstybės tarnautojams “į rankas“ padidėtų apie 50 litų. Pasak VRS RPS l.e.p. pirmininko – maždaug tiek ir dar daugiau 2008 metais pabrangs mokestis už šilumą.

Priminsime, kad šių metų birželio 14 dieną Lietuvos vidaus reikalų sistemos profesinė sąjunga, Lietuvos valstybės tarnautojų profesinė sąjunga, Lietuvos prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga, Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga, Lietuvos medicinos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos muitinės darbuotojų profesinė sąjunga, kartu vienijančios virš 20 tūkstančių darbuotojų, vieningai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, pareikšdamos, kad „šalies valstybės tarnautojų darbo užmokestis nėra adekvatus Lietuvos ekonominėms galimybėms. Priimti teisės aktai sistemingai diskriminuoja valstybės tarnautojus, pareigūnus ir kitus biudžetinių įstaigų darbuotojus“.

Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos l.e.p. pirmininkas Saulius Džiautas
Kontaktinis tel.: 8675638556
Senas Vilkas 2007/06/20/ - 16:49 1 Komentarai · 3404 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Administratorius 2007/07/13/ - 12:27
Be komentarų


Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais, įstatymo projektas Nr.XP-2297 (pateikimas)



Pereiname prie 1-11 darbotvarkės klausimo – Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais, įstatymo projektas, registracijos Nr.XP-2297. Pranešėjas – viceministras P.V.Žiukas. Pateikimas. Prašom.

P.V.ŽIŪKAS. Gerbiamasis Seimo Pirmininke, gerbiamieji Seimo nariai, jums noriu pateikti Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio įstatymo projektą. Šis dokumentas yra parengtas atsižvelgiant į Respublikos Vyriausybės Strateginio planavimo komiteto posėdžio protokolą ir vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymo ir Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimo įstatymu. Pagal tą įstatymą, mes turime, tiksliau, Lietuvos Respublikos Seimas, iki pavasario sesijos pabaigos turėtų teikti pasiūlymus dėl kitų metų bazinio dydžio. Noriu tik tai pasakyti, kad šis teikimas atliekamas įvertinus valstybės (…) atstovaujančių profesinių sąjungų, valstybės pareigūnams atstovaujančių organizacijų pasiūlymus ir susiejant su praėjusių metų infliacija. Yra siūloma kitiems metams padidinti bazinį dydį 18 litų, arba 4%, iki 460 litų. Preliminariai įgyvendinti šį pasiūlymą reikėtų apie 130 mln. litų, arba vidutiniškai vienam asmeniui atlyginimas padidėtų apie 150 litų.

Papildoma informacija galbūt būtų tokia, kad šį dokumentą svarstė Trišalė taryba. Trišalėje taryboje nuomonių buvo labai įvairių. Pirminė nuostata ir po svarstymo Vyriausybėje buvo intervalas nuo 459 iki 464 litų. Dėl 464 litų pasiūlymo palaikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Ūkio ministerija, tačiau Finansų ministerijos nuomonė buvo pasirinkti 460 litų. Jų nuomonė taip ir dominuoja mūsų šiame pasiūlyme. Profesinės sąjungos pasiūlė 580 litų dydį, arba 96% nuo minimalios mėnesinės algos, bet išlaidos arba sąnaudos iš tikrųjų yra labai kolosalios. Yra užregistruotas gerbiamosios Seimo narės J.Zinkevičiūtės pasiūlymas didinti iki 490 litų per mėnesį. Tai per metus pareikalautų 347 mln. litų. Į Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadas mes atsižvelgėme ir siūlau šį įstatymą svarstyti Seime.

PIRMININKAS. Ačiū. Jūsų nori klausti kolegos Seimo nariai. Pirmasis klausia E.Pupinis. Prašom.

E.PUPINIS (TSF). Ačiū, Pirmininke. Gerbiamasis pranešėjau, savaime suprantama, kad valstybės tarnautojų yra nemažai. Dauginant iš to padidėjimo, išeina nemažai milijonų, tačiau ar jūs įsitikinę, kad tie skaičiai – vidutiniškai 150 litų, kartu skaičiuojant ir dideles pajamas gaunančius valstybės tarnautojus, sugebės išlaikyti valstybės tarnyboje žmones? Apskritai dabar sistemoje problema… Galbūt reikia daryti kitus sprendimus, galbūt kitose srityse šiek tiek pamažinti, pristabdyti daugelį socialinių dalykų, nes valstybės tarnyboje išeis tas pats variantas, kaip išėjo su žmonių išvykimu į užsienį? Kai jau žmonių neliko, tada mes pradėjome galvoti, kad yra problema, ir reikia ką nors daryti, kai jie jau išvažiavę ir ten jau adaptavosi, po kelerius metus gyvena. Tas pats su valstybės tarnyba. Kai neteksime paskutinių žmonių, tada, ko gero, nežinosime, ką patys daryti.

P.V.ŽIŪKAS. Ačiū už klausimą. Noriu atsakyti taip, kad iš tikrųjų tokia baimė, kad valstybės tarnyba jau vien dėl savo atlyginimų taps nepatraukli, yra. Mes žinome patys, kad į skelbiamas konkursines vietas mūsų ministerijoje ketveri, penkeri metai susirinkdavo po 20–30 žmonių. Dabar ateina tiktai 2–3. Be to, žmonės, baigę kursus, apmokyti, palieka valstybės tarnybą. Iš tikrųjų tokia problema yra, tačiau teikiant šį mūsų pasiūlymą, kuris iš tikrųjų ne visai atitinka numatomą bendrą šalies vidutinio darbo užmokesčio didėjimą kitais metais, matyt, santykina padėtis valdininkų nepagerės, o pablogės… Sutikčiau, kad galbūt iš tikrųjų būtų galima daryti tuos pakeitimus, tačiau tada reikia labai kardinaliai peržiūrėti valstybės biudžetą. Kaip labai gerai ką tik premjeras pasakė, gerai nustatyti prioritetus.

PIRMININKAS. Ačiū. Klausia kolega A.Matulas. Prašom.

A.MATULAS (TSF). Gerbiamasis kolega, iš esmės mano klausimas panašus arba toks pats, kaip ir pono E.Pupinio, bet jūs pažiūrėkite, įskaitant infliaciją, tie 18 litų bazinio dydžio padidinimas iš esmės nieko nereiškia. Aš prieš kurį laiką lankiausi Kėdainių „Sodros“ skyriuje, Pasvalio „Sodros“ skyriuje, Mokesčių inspekcijoje. Iš tikro žmonės ruošiasi bėgti arba kai kurie jau bėga, nes jau ir privačiuose UAB atlyginimas siūlomas gerokai didesnis. Netgi vienoje iš savivaldybių rajono taryba turėjo problemą rasti žmogų į administracijos direktoriaus postą, kadangi, pasirodo, ir bankų filialuose, ir uždarosiose akcinėse bendrovėse vadovams yra mokami gerokai didesni atlyginimai negu valstybinėje tarnyboje. Ar jūs manote, kad šie 18 arba 150 litų per mėnesį išspręs šią problemą? Procesas, mano manymu, nesustos, žmonės išeidinės. Paslaugų kokybė šiose įstaigose blogės.

P.V.ŽIŪKAS. Ačiū už klausimą. Iš tikrųjų pasirenkant šitą skaičių, būtent 4%, buvo atsižvelgta į praeitų metų infliaciją. Ji sudarė 3,8%. Taigi sakyti, kad nuvertėja atlyginimai, negalime. Jų realus dydis lieka toks pat, tik šiek tiek padidėja. Tačiau tam, kad padidintume kardinaliai, matyt, iš tikrųjų tas koeficientas turėtų būti didesnis, juo labiau kad kitiems metams infliacija numatoma 4,3%. Vadinasi, infliacija dar šiek tiek padidės. Norėčiau pasakyti, kad prioritetai, gerbiamieji Seimo nariai, yra jūsų rankose. Praeitais metais buvo 3,8%. Šiems metams planuojama 4,3%.

PIRMININKAS. Ačiū. Klausia kolegė L.Graužinienė. Prašom.

L.GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū. Aš tiesiog norėjau ta pačia tema irgi klausti. Iš esmės pastaruoju metu susidaro vaizdas, kad mes truputį lyg ir pabandom spręsti problemą ir jau padedam pliusiuką, kad kažkas padaryta. O iš esmės tai yra niekas, yra niekinis dalykas. Prie šios dienos atlyginimų pridėti tai, ką jūs siūlote, tai, manau, įžeidimas žmonių, kurie tikrai dirba tą ganėtinai atsakingą darbą mūsų valstybėje. Ir būtent ta grandis padaro didįjį darbą, parengiamąjį darbą, kuris yra labai kruopštus ir atsakingas. Aš manyčiau, kad ministerijos pozicija turėtų būti globalesnė. Ar jums neatrodo, kad jūs žiūrite tik per vieną prizmę, o nežiūrite visos valstybės mastu į šią problemą?

P.V.ŽIŪKAS. Ačiū už klausimą. Noriu pasakyti, kad iš tikrųjų, kadangi pats esu valdininkas, čia lyg ir kertasi interesai. Viena vertus, pateikdamas turiu atsižvelgti į valstybės finansų galimybes, kita vertus, jeigu padidintų, tai ir pats kažką išloščiau. Iš tikrųjų ši suma nėra ta, kuri galėtų kardinaliai spręsti. Tačiau jeigu mes žiūrim pagal statistiką, kaip pasiskirsto atlyginimai pagal atskiras šakas, tai vis dėlto valstybės tarnyba yra tarp prizininkų. Ir sakyti, kad mūsų atlyginimai labai maži, yra sunku. Ypač kai nuvažiuoji į mažesnius miestelius, į rajonus ir savivaldybes. Kardinaliam sprendimui priimti, matyt, reikalinga kokia nors stipresnė politinė valia. Čia neužtektų mūsų ministerijos norų.

PIRMININKAS. Ačiū.

P.V.ŽIŪKAS. Finansai yra subalansuoti.

PIRMININKAS. Ačiū, jūs atsakėte į visus klausimus. Gerbiamieji kolegos, norinčių kalbėti dėl balsavimo motyvų nematau. Ar galima bendru sutarimu pritarti po pateikimo įstatymo projektui? Yra norinčių balsuoti. Prašom balsuojant apsispręsti dėl pritarimo įstatymo projektui po pateikimo.

Už – 44, prieš – 1, susilaikė 2. Pritarta įstatymo projektui po pateikimo.

1-12 darbotvarkės klausimas… Atsiprašau, siūlomi komitetai: pagrindinis – Socialinių reikalų ir darbo, papildomi – Biudžeto ir finansų, Teisės ir teisėtvarkos, Valstybės valdymo ir savivaldybių. Siūloma svarstyti birželio 26 dieną. Prieštaravimų nėra? Ačiū.

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes5036842 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų