Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2024/04/24/ - 12:51
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PROFESINĖ SĄJUNGA
MUITINĖS DARBUOTOJŲ PROFESINĖ SĄJUNGA
VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PROFESINĖ SĄJUNGA


LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTUI
JO EKSELENCIJAI P. VALDUI ADAMKUI


KREIPIMASIS
2007 m. liepos 10 d.
Vilnius


2007 m. liepos 4 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė „Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais“ įstatymo projektą (Nr.XP-2297(3)). Šiuo įstatymu nuo 2008 metų nustatomas 490 litų pareiginės algos bazinis dydis, taikomas apskaičiuojant valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų darbo užmokestį.
Pastarosiomis dienomis bandoma sudaryti viešą nuomonę, jog šį įstatymą būtina vetuoti dėl to, kad didėtų darbo užmokestis LR Seimo nariams.
Norime atkreipti Jūsų Ekselencijos dėmesį į tai, kad valstybės tarnautojų motyvacijos sistema nėra aiškiai suformuota. Šiuo metu darbo rinkoje susiklosčiusi situacija nėra palanki siekiant pritraukti į valstybės tarnybą geriausius darbuotojus, o esant konkurencijai tarp privataus sektoriaus ir valstybės tarnybos jau dabar dalis gabių valstybės tarnautojų pasirenka darbą privačiame sektoriuje, kad valstybės tarnyba kasdien netenka dalies patyrusių specialistų, nusivylusių dėl nekylančių atlyginimų, mažėjančių socialinių garantijų, nevykdomų įsipareigojimų. Jau šiuo metu kai kurios biudžetinės įstaigos dėl darbuotojų trūkumo bei dėl dvigubai išaugusio darbo krūvio nebesugeba atlikti pagrindinės funkcijos – užtikrinti visuomenės saugumo, atlikti kitas paslaugas. Jums, Jūsų Ekscelencija, pasirašius šį įstatymą, valstybės tarnautojams padidėtų atlyginimas, būtų dalinai užtikrintas Konstitucinis teisėtų lūkesčių principas. Taip pat iš dalies būtų vykdomas valdžios pažadas, duotas 1990 metais, kuomet Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba visiems valstybės tarnautojams, kurie prisieks Lietuvos valstybei, garantavo, kad jiems bus išsaugotos socialinės garantijos. Tuomet Lietuvos Aukščiausioji Taryba 1990 m. kovo 21 d. Kreipimesi į Vidaus reikalų įstaigų darbuotojus rašė ,,Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba užtikrina, kad bus išsaugotos socialinės vidaus reikalų darbuotojų garantijos: pensijos mokamos nežiūrint į tai, kurioje valstybėje tarnauta, išliks užsitarnautas laipsnis, vidutinis pareigūno atlyginimas viršys uždarbio vidurkį Respublikoje. Vyriausybė sieks, kad Lietuvos valstybinius ženklus nešiojantis žmogus būtų gerbiamas, kad jam būtų teikiama visuomenės parama“.

Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga ir Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga solidarizuojasi su valstybės tarnautojus atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis ir raginame Jūsų Ekscelenciją nepasiduoti dirbtinai sukeltam ažiotažui ir jo sąlygotiems įtakingų politikų populistiniams raginimams vetuoti šį įstatymą. Atkreipiame Jūsų Ekselencijos dėmesį, kad priėmus minėtą įstatymą darbo užmokestis nuo 2008 metų pakiltų visiems valstybės tarnautojams. Kreipiamės į Jus ir prašome, Gerbiamas Prezidente, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintus teisingo apmokėjimo už darbą bei teisėtų lūkesčių principus, skelbti Lietuvos Respublikos Seimo 2007-07-04 priimtą ,,Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais“ įstatymą (Nr.XP-2297(3)).

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos
pirmininkė Leokadija Daujotaitė

Valstybinės mokesčių inspekcijos
profesinės sąjungos pirmininkas Julijonas Aniukštis



Senas Vilkas 2007/07/12/ - 16:57 0 Komentarai · 2972 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Komentarų neparašyta.

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes5033824 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų