Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2022/01/16/ - 21:02
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 0
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PROFESINĖS SĄJUNGOS KREIPIMASIS (2007-04-18)

Gerbiami kolegos,

š.m. balandžio 11 dieną Registrų centre oficialiai užregistruota ir juridinio asmens statusą įgijo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) profesinė sąjunga.

Steigiamajame susirinkime, kuris įvyko š.m. kovo 17 dieną, dalyvavo atstovai iš VMI prie FM ir apskričių inspekcijų. Jame buvo patvirtinti VMI profesinės sąjungos įstatai, išrinkti valdymo organai ir numatytos pagrindinės veiklos kryptys. Vieninga VMI profesinė sąjunga jungia VMI prie FM ir visų apskričių mokesčių inspekcijų darbuotojus. Jos nariais gali būti ne tik dirbantys, bet ir buvę VMI darbuotojai, kurie šiai organizacijai atidavė savo prasmingus darbinės veiklos metus.

Postūmiu įkurti VMI profesinę sąjungą tapo 2007 vasario 19 d. viešas aptarimas susikaupusių problemų DELFI interneto svetainėje Deja, turėjom pripažinti, kad beveik visi išsakyti priekaištai mūsų įstaigai yra pagrįsti. Jausdami atsakomybę už mūsų instituciją prieš visuomenę, iniciatyvinės grupės nariai kreipėsi į savo kolegas, kuriems taip pat rūpėjo institucijos likimas, prašydami palaikyti profesinės sąjungos įsteigimo idėją.

Dabar jau galime konstatuoti, kad pirmas ir ko gero lengviausias etapas įsteigti profesinę sąjungą sėkmingai įgyvendintas.

Gyvenime dažnai tenka iš dviejų blogybių rinktis mažiausią. Suprasdami, kad dalis mūsų darbuotojų nepakviestų į steigiamąjį susirinkimą bus įžeista, mes vis dėlto nusprendėme viešai neskelbti apie planus įsteigti profesinę sąjungą. Tai buvo padaryta vien tam, kad išvengti profesinėje sąjungoje "deleguotų iš viršaus" žmonių, kurie nuo pat pradžių padarytų organizaciją neveiklia. Ir tai mums pavyko. Štreichbrecheriai, kai gaus nurodymą, galės steigti kitą profsąjungą.

Mūsų visų laukia didelis darbas keičiant VMI valdymo metodus. Pirmus rezultatus jau galite pastebėti. Vadovybė nusprendė keisti nusistovėjusią praktiką, kai imant atostogas priverstinai būdavo įtraukiami savaitgaliai bei šventinės dienos. Pasinaudojant Valstybės tarnybos įstatymo nuostatomis, deleguoti profesinės sąjungos atstovai į VMI prie FM (Vl. Jakovlev, J. Stasiūnienė) ir Telšių AVMI (R. Kiguolienė, A. Girdenis) valstybės tarnautojų vertinimo, pareigų paaukštinimo, pareigybėms užimti, priėmimo į darbą, tarnybinių nuobaudų skyrimo, nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo komisijas.

VMI prie FM viršininkui pateiktas prašymas paviešinti VMI prie FM pareigybių sąrašą (2004 m. balandžio 30 d. įsakymas Nr. P-158).

Jau sudaryta darbo grupė (atsakinga J. Stasiūnienė) kolektyvinės sutarties projektui rengti.

Artimiausiu metu kelsime klausimą dėl kompensacijos už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms ar kelionei į darbą. Tai ypač aktualu apskrityse dirbantiems darbuotojams. Bus nagrinėjama VMI prie FM struktūros atitikimas nuostatoms, viešųjų pirkimų praktika, ilgų ir abejotino prasmingumo užsienio komandiruočių būtinumas, begalinio VMI prie FM padalinių kraustymosi vajus. Atskirai apsvarstysime „tiesioginio valdymo" teisėtumą Telšių AVMI. Sprendžiant visus klausimus tikėsimės VMI įstaigų vadovybės, Finansų ministerijos ir kitų valstybės institucijų pagalbos. Taip pat dėsime visas pastangas sukurti interneto svetainę.

Mūsų profesinės sąjungos Tarybos nariai jau dalyvauja derybose su nepriklausomomis valstybės tarnautojų profsąjungomis dėl bendrų veiksmų koordinavimo sprendžiant atlyginimo valstybės tarnautojams didinimo, Sodros įmokų „lubų" nustatymo ir kitų visiems pareigūnams aktualių klausimų.

Gerbiami kolegos, mūsų profesinė sąjunga – tai instrumentas Jūsų rankose efektyviai apginti savo teisėtus interesus, tai priemonė išvengti susidorojimo, dažnai pateikiamo kaip eilinio viršininko eilinis struktūros pakeitimas. Tik mes visi pajėgūs užkirsti kelią plačiai paplitusiai praktikai, kai karjeros laiptais staigiais šuoliais kyla ne valstybei, o tik vadovybei lojalūs asmenys. Taip pat manome, kad VMI neturi būti politiškai angažuota ir rinkti informaciją apie VMI darbuotojus, dalyvaujančius politinėje veikloje.

Kviečiame Jus bendromis jėgomis pakeisti ne tik savo ir valstybės ateitį bet ir dabartį.
Mes kartu galime tai padaryti.

VMI profesinės sąjungos (kodas 300669738) kontaktai: VMI.profsajunga@gmail.com

Sąskaita: AB SEB Vilniaus bankas, LT54 7044 0600 0596 2977
Paramos gavėjo statusas suteiktas 2007 m. balandžio 11 d.

Pagarbiai, VMI profesinės sąjungos Tarybos nariai:
Julijonas Aniukštis (8 673 93047 TELE2) VMI profesinės sąjungos pirmininkas - VMI prie FM.
Arūnas Balčiauskas (8 617 64057 OMNITEL)- Panevėžys.
Vladimir Jakovlev (8 650 80708 OMNITEL) - VMI prie FM.
Žydrūnas Kavaliauskas (8 685 12272 BITE) - Marijampolės AVMI.
Jūratė Stasiūnienė (8 615 72189 OMNITEL) - VMI prie FM.
Administratorius 2007/05/29/ - 12:05 0 Komentarai · 4627 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Komentarų neparašyta.

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes4727400 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų