Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2022/12/09/ - 18:10
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 1
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


DĖL VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS SVARBAUS ĮSTATYMO PREZIDENTAS APSISPRĘS IKI LIEPOS 18 D.

2007-07-13

Liepos 13 d. valstybės tarnautojams atstovaujančių profesinių sąjungų lyderiai susitiko su Prezidento patarėjų grupe dėl Seimo priimto Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais įstatymo, pagal kurį įsigaliotų 490 litų pareiginės algos bazinis dydis. Pasigirdus kalboms, kad Prezidentas ketinąs jį vetuoti, profsąjungos prašo to nedaryti.

Susitikime dalyvavo visų profesinių sąjungų vadovai, pasirašę kreipimąsi į Prezidentą su raginimu sustabdyti valstybės tarnybos žlugdymą: Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininko pareigas einantis Saulius Džiautas, jo patarėjas Gintautas Lagunavičius, Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė, Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinės sąjungos pirmininkas Julijonas Aniukštis, Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Leokadija Daujotaitė, Prokuratūros darbuotojų profesinės sąjungos tarybos įgaliotas narys Vladimiras Sergejevas ir profesinių sąjungų interesus atstovaujantis advokatų profesinės bendrijos „Balticus Advocatus“ advokatas Arūnas Marcinkevičius.

Išsamus Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjų ir profsąjungų atstovų dialogas apie padėtį valstybės tarnyboje ir teisėtus valstybės tarnautojų ir pareigūnų lūkesčius truko apie valandą laiko.

Profesinių sąjungų atstovai tikisi, kad šis susitikimas suteiks galimybę Lietuvos Respublikos Prezidentui visapusiškai įvertinti padėtį valstybės tarnyboje ir, atsižvelgus į tai, priimti sprendimą pasirašyti 2007 m. liepos mėn. 4 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtą „Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais" įstatymą (Nr. XP-2297(3)) ir sustabdyti valstybės tarnybos žlugdymą.

Susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjais dalyvavę profesinių sąjungų, vienijančių daugiau nei 10 000 valstybės tarnautojų ir pareigūnų, atstovai pažymi civilizuoto, korektiško ir abipusiai pagarbaus dialogo tarp profesinių sąjungų ir Valstybės valdžios institucijų plėtojimą.

Lietuvos respublikinės vidaus reikalų sistemos profesinės sąjungos (LRVRSPS)
laikinasis pirmininkas Saulius Džiautas;

Lietuvos respublikinės vidaus reikalų sistemos profesinės sąjungos (LRVRSPS)
pirmininko patarėjas Gintautas Lagunavičius;

Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos (LVTPS) pirmininkė Irena Petraitienė;

Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinės sąjungos (VMIPS) pirmininkas Julijonas Aniukštis;

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos (MDPS) pirmininkė Leokadija Daujotaitė;

Prokuratūros darbuotojų profesinės sąjungos įgaliotas tarybos narys Vladimiras Sergejevas;
Senas Vilkas 2007/07/13/ - 18:23 6 Komentarai · 3608 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Senas Vilkas 2007/07/14/ - 09:48
Aistros dėl tarnautojų algų didinimo
LNK 2007-07-13. Pareigūnų profsąjungos spaudžia Prezidentą pasirašyti algų įstatymą.

Norėdami pažiūrėti, spustelėkite ČIA
Senas Vilkas 2007/07/14/ - 09:49
Valstybės tarnautojų bazinės algos didinimas nereikalauja 1 mlrd. litų, teigia profsąjungos
Senas Vilkas 2007/07/14/ - 09:50
Profesinių sąjungų spaudos konferencija

Liepos 11 d. naujienų agentūroje BNS surengta Profesinių sąjungų spaudos konferencija dėl Prezidento ketinimo vetuoti Valstybės tarnybos įstatymo pataisas. Lietuvos valstybės tarnautojų ir pareigūnų profesinės sąjungos pritaria 2007 m. liepos mėn. 4 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtam "Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais" įstatymui. Šis įstatymas užtikrintų stabilų, nuo politinių nuotaikų ir populistinių spekuliacijų apsaugotą, bazinės mėnesinės algos (BMA) dydį. Lietuvos valstybės tarnautojų ir pareigūnų profesinės sąjungos, pritardamos valstybės tarnautojų ir pareigūnų teisėtiems lūkesčiams ir reikalavimams, ragina prezidentą nepasiduoti "populistiniams raginimams" vetuoti šį įstatymą.

garso įrašas
Senas Vilkas 2007/07/14/ - 09:50
Siūloma tolygiai kelti iš biudžeto mokamas algas
Tomas Kavaliauskas, www.lrt.lt
2007 liepos mėn. 11 d.


Nelygiavertis algų kėlimas biudžetinėse įstaigose papiktino ne tik valstybės tarnautojus ir pareigūnus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rudenį Seimui teiks įstatymo pataisas ir siūlys iš biudžeto gaunantiems algas nustatyti ir kelti pagal vienodus kriterijus, praneša LTV „Panorama“.

Kelerius metus valstybės tarnautojai ir pareigūnai piketuose valdžios reikalauja kelti algas. Tačiau bazinis dydis, nuo kurio jos skaičiuojamos, tik šiemet padidintas 12 Lt – iki 442 Lt.

Seimas prieš vasaros atostogas nusprendė bazinį dydį pakelti iki 490 Lt. Tačiau visuomenė pasipiktino, kad prisidengę tuo pačiu įstatymu algas sau pasididino ir politikai, atlyginimai turėtų būti perskaičiuoti ir teisėjams.

Tačiau valstybės tarnautojams algos didėtų vos šimtu kitu, o parlamentarams – mažiausiai 500 Lt.

„Mažiausiai uždirbantis valstybės tarnautojas gauna 1040 Lt neatskaičius mokesčių. Juos atskaičius lieka apie 760 Lt. Sakykite prašom, kaip galima pragyventi Lietuvoje kylant kainoms“, – klausė Valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė.

„Neišgirdome iš Vyriausybės nė vieno motyvo, kodėl reikėtų vetuoti šitą įstatymą. Negi 141 Seimo nario atlyginimų kilimas daro įtaką 50 tūkst. valstybės tarnautojų atlyginimų nepakėlimui“, – abejojo laikinai Vidaus reikalų sistemos darbuotojų profesinės sąjungos vadovo pareigas einantis Saulius Džiautas.

Premjeras paprašė Prezidento vetuoti įstatymo pataisas, nes tai būtų nepakeliama biudžetui – reikėtų 800 mln. Lt.

„Priėmėme sprendimą kreiptis į Prezidentą vetuoti ir pasiūlyti padidinti bazinį atlyginimą iki 470 Lt. Tai kainuos ir tarnautojams, ir biudžetinėms įstaigoms apie 0,5 mlrd. Lt. Finansų ministerijos paskaičiavimais, tai labai ženklus padidinimas“, – teigė Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Tačiau valstybės tarnautojų profsąjungos ragina nevetuoti pataisų ir remdamosi finansų ministerijos skaičiavimais teigia, kad bazinį dydį pakėlus iki 490 Lt, valstybės tarnautojams pakaktų apie 300 mln. Lt.

Anot profsąjungų, daugiausia uždirbantys – Seimo nariai ir valstybės tarnautojų vadovai – sudaro tik apie 3 proc. iš visų, kuriems planuojama kelti algas, tad siūlo įstatyme atskirti valstybės tarnautojus nuo politikų.

Dar prieš 4 metus ekspertai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai teikė rekomendacijas mažinti atotrūkį tarp mažiausiai ir daugiausiai uždirbančiųjų, tačiau tam ministerija ryžtasi tik dabar.

„Einame kaip tik link to, kad suvienodintume tas bazes. Pavyzdžiui, įvesti vienodą bazę, kad didėtų tiek biudžetininkų, tiek valstybės tarnautojų atlyginimai, kad nebūtų vienoms grupėms didinama, kitoms – nedidinama“, – aiškino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valstybės sekretorius Rimantas Kairelis.

Biudžetinėse įstaigose dirbančiųjų apmokėjimo pakeitimo projektą ketinama teikti Seimo rudens sesijoje. Taip tikimasi paskatinti specialistus neišvykti į užsienį arba neiti į privatų verslą, nes jau dabar yra apie 3,5 tūkst. laisvų darbo vietų valstybės tarnyboje.

http://www.delfi.lt/

http://www.lrt.lt/
Senas Vilkas 2007/07/14/ - 09:51
Aistros dėl Seimo narių algų
TV3 2007-07-11. Valstybės tarnautojų profsąjungos ragina Prezidentą nevetuoti Seimo priimto atlyginimų įstatymo.

Norėdami pažiūrėti, spustelėkite čia
Senas Vilkas 2007/07/14/ - 09:51
2007 07 11 Ziniu radijas. Profsajungu balsas
Profesinių sąjungų balsas
2007-07-11
Bendra „Žinių radijo“ ir profesinių sąjungų laida.
Vedėjas – Raigardas Musnickas.

Parsisiųsti
prosajungu balsas_0711.mp3

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes4878261 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų