Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2022/12/09/ - 18:22
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 1
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


Prezidentas pasirašė įstatymą dėl valstybės pareigūnų ir tarnautojų algų bazinio dydžio (2007-07-17)

http://www.president.lt/
2007-07-17

Antradienis, liepos 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus šiandien pasirašė valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais, įstatymą.

Šalies vadovo sprendimą pasirašyti įstatymą nulėmė valstybės tarnyboje susiklosčiusi sunki padėtis – šiuo metu čia trūksta apie 6 000 darbuotojų. Dėl mažų atlyginimų iš darbo išeina policininkai, apylinkių teisėjai, ministerijų darbuotojai.

“Įgyvendindama šį įstatymą Vyriausybė turi peržiūrėti išlaidas ir atsisakyti mažiau svarbių programų finansavimo”, - sako Prezidentas. – Kartu turi būti įvertinta, ar nėra dirbtinai išplėsti valstybės tarnautojų ir statutinių pareigūnų etatų sąrašai, reikia atsisakyti neskaidrios, aiškiais kriterijais neparemtos priedų ir premijų mokėjimų sistemos”.

V.Adamkus dar prieš metus ragino Vyriausybę imtis ryžtingų žingsnių pertvarkant valstybės valdymą ir pareigūnų bei tarnautojų apmokėjimo tvarką, kad valstybės tarnyboje dirbtų aukštos kvalifikacijos, patyrę specialistai, kad ši tarnyba taptų patraukli jaunimui.

Šalies vadovo nuomone, šis įstatymas turėtų paskatinti Vyriausybę ir Seimą pradėti vykdyti esminę valstybės tarnautojų ir pareigūnų apmokėjimo sistemos reformą. Reformos esmė –valstybės tarnyboje sukurti skaidrią ir efektyvią darbuotojų motyvacijos stiprinimo sistemą, kad darbo užmokesčio dydį nulemtų darbo kokybė, o piliečiams būtų garantuotas kokybiškų paslaugų teikimas.

Prezidentas atkreipia dėmesį, jog pastaraisiais metais surenkama vis daugiau biudžeto pajamų, stabiliai auga ekonomika. Todėl valstybė yra pajėgi padidinti darbo užmokestį palyginti mažai apmokamai valstybės tarnautojų ir statutinių pareigūnų grupei.


Žiniasklaidos dėmesiui: oficialūs komentarai šiuo klausimu bus pateikti 13 val. Prezidento kanceliarijoje, Spaudos konferencijų salėje.

Prezidento spaudos tarnyba
Šaltinis http://www.president.lt/
Senas Vilkas 2007/07/17/ - 11:26 3 Komentarai · 3032 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Šaunuoliai!!! 2007/07/17/ - 12:19
Nors matosi šios profsąjungos darbo rezultatai.
Saulius 2007/07/17/ - 13:17
Mieli komentatoriai, verčiau junkitės į profesines sąjungas ir pradėkit iš tiesų kovot už savo teises. Šitas pavyzdys su "vetuos ar pasirašys" parodė, jog kokios silpnos dar iš pažiūros beatrodytų, bet valstybės tarnyboje dirbančiųjų profsąjungos sugeba dirbti, kai tuo rimtai užsiima. Tik kuriantis ir vienijantis profesinėms sąjungoms galima pasiekti, kad atlyginimas darbo žmogui būtų pragyvenimo šaltinis, o ne patyčių priemonė.
Senas Vilkas 2007/07/17/ - 13:21
Na ką ponai valstybininkai, iš laimės norisi nusigerti, bet negėriu, vadinasi viska padarėm labai gerai, išdūrėm socdėmus. Prezidentui tris kart valio.
Su šita "bomba" buvo pasielgt teisingai, todėl nebereikės organizuoti akcijų. Vienur padirbėta, kitur sutaupyta

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes4878269 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų