Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2024/04/24/ - 12:50
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


Valstybės tarnautojų ir pareigūnų profesinės sąjungos pritaria Lietuvos Prezidento sprendimui (atnaujinta nuotraukomis)

Profesinės sąjungos sveikina ryžtingą Lietuvos Respublikos Prezidento Jo Ekscelencijos Valdo Adamkaus sprendimą stabdyti valstybės tarnybos žlugdymą, pasirašant 2007 m. liepos mėn. 4 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtą „Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais" įstatymą (Nr. XP-2297(3)), bei civilizuotą, korektišką ir abipusiai pagarbų dialogą tarp profesinių sąjungų ir Valstybės valdžios institucijų plėtojimą.

Atskirų politikų raginimai „subalansuoti“ šalies Biudžetą, ženkliai didėjant jo pajamoms, išskirtinai valstybės tarnautojų ir pareigūnų atlyginimų „įšaldymo“ sąskaita, yra nekorektiški.

Politinės spekuliacijos „biudžeto išsprogdinimo“ bei „socialinės nelygybės“ biudžetininkų tarpe eskalavimas, o taip pat priekaištai profesinėms sąjungoms demonstruoja nepagarbą Lietuvos Respublikai ir jos valstybės tarnautojams.

Atkreiptinas dėmesys, kad dar 2002 m. spalio mėnesį Lietuvos valstybės tarnautojų profesinė sąjunga pateikė Socialinių reikalų ir darbo ministerijai konkrečius pasiūlymus kaip spręsti biudžetininkų bazinio mėnesinio atlyginimo (BMA), sudarančio vos 115 Lt per mėnesį, padidinimo problemas.

Profesinės sąjungos ragina šalies politikus Lietuvos Respublikos Prezidento pavyzdžiu nedelsiant imtis spręsti mokytojų, gydytojų, bibliotekininkų, kultūros, savivaldybių darbuotojų ir kitų biudžetininkų atlyginimo padidinimo klausimus dar šių metų Seimo rudens sesijoje.

Valstybės tarnautojus ir pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos yra pasirengusios suteikti Valstybei savo paramą tobulinant darbo užmokesčio sistemą.

Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos (LRVRSPS)
laikinasis pirmininkas Saulius Džiautas;

Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos (LVTPS) pirmininkė Irena Petraitienė;

Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinės sąjungos (VMIPS) pirmininkas Julijonas Aniukštis;

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos (MDPS) pirmininkė Leokadija Daujotaitė;

Prokuratūros darbuotojų profesinės sąjungos įgaliotas tarybos narys Vladimiras Sergejevas;


Kovos už atliginimus akimirkos


Senas Vilkas 2007/07/17/ - 17:38 13 Komentarai · 4464 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Senas Vilkas 2007/07/17/ - 18:42
Premjeras: bus sunku

V. Adamkus sprendimą pasirašyti įstatymą motyvuoja sunkia padėtimi valstybės tarnyboje. Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Premjeras Gediminas Kirkilas, komentuodamas Prezidento sprendimą pasirašyti įstatymą, kuriuo politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir tarnautojų bazinė alga didinama 48 Lt – iki 490 Lt, lrt.lt teigė, kad Vyriausybei teks sunkus uždavinys, nes reikės apkarpyti lėšas kitoms sritims. Vyriausybės vadovas prašė Valdo Adamkaus šį įstatymą vetuoti, nes toks bazinės algos didinimas esą būtų pernelyg didelė našta biudžetui.

„Jeigu bazinę algą pakelsime pareigūnams ir tarnautojams, reikės atitinkamai kelti ir biudžetinio sektoriaus darbuotojams. Mūsų skaičiavimais, tai kainuos beveik milijardą litų. Tokiu atveju sunku kalbėti apie subalansuotą biudžetą“, – lrt.lt tvirtino G. Kirkilas.

Praėjusią savaitę Lietuvos radijo laidoje „Forumas“ Vyriausybės vadovas kalbėjo, kad šio sprendimo nukentės sveikatos apsaugos sistema, gali sulėtėti švietimo reforma.

Paklaustas, ar Prezidentui pasirašius šį įstatymą jis matytų prasmę toliau vadovauti Vyriausybei, Premjeras laidoje atsakė, kad „reikės iš esmės apie tai galvoti“.

Prezidentas sprendimą pasirašyti įstatymą motyvuoja sunkia padėtimi valstybės tarnyboje – čia šiuo metu trūksta apie 6 tūkst. darbuotojų.

Dėl mažų atlyginimų iš darbo išeina policininkai, apylinkių teisėjai, ministerijų darbuotojai, rašoma Prezidentūros pranešime.

„Įgyvendindama šį įstatymą Vyriausybė turi peržiūrėti išlaidas ir atsisakyti mažiau svarbių programų finansavimo. Kartu turi būti įvertinta, ar nėra dirbtinai išplėsti valstybės tarnautojų ir statutinių pareigūnų etatų sąrašai, reikia atsisakyti neskaidrios, aiškiais kriterijais neparemtos priedų ir premijų mokėjimų sistemos“, – tvirtina Prezidentas.

Šalies vadovo nuomone, šis įstatymas turėtų paskatinti Vyriausybę ir Seimą pradėti vykdyti esminę valstybės tarnautojų ir pareigūnų apmokėjimo sistemos reformą, kuri valstybės tarnyboje sukurti skaidrią ir efektyvią darbuotojų motyvacijos stiprinimo sistemą.

Prezidentas mano, kad valstybė yra pajėgi padidinti darbo užmokestį palyginti mažai apmokamai valstybės tarnautojų ir statutinių pareigūnų grupei.

Vyriausybė siūlė bazinę algą didinti tik 20 Lt. G. Kirkilas teigė, kad didinimas visu pusšimčiu su Vyriausybe nederintas.

Seimo opozicija teigia buvusi priversta be Vyriausybės sutikimo smarkiai didinti bazinę algą, nes Vyriausybė nepateikė plano, kaip sutvarkyti valstybės tarnautojų algas.

Įsigaliojus įstatymui, parlamentaro alga didėtų mažiausiai 500 Lt, o eilinio policininko ar gaisrininko – maždaug 200 Lt.

Šaltinis http://lrt.lt/
Klausimukas? 2007/07/18/ - 00:20
O kaip vadovybė "atsidėkos" mūsų PS vadovams? Jiems tai daugiau pridės nei eiliniams.
Apie vadovybe 2007/07/18/ - 06:38
Jo, atsidėkos, eilinių spyrių į užpakali, kaip postūmių eiti pirmyn, jie nesupranta, kad kuo mums sunkiau, tuo mes stiprėjam. Baimės akis didelės, net antra profsąjunga iš viršaus sukūrė, o kaip kinkos sudrebėjo, na būna, bet klausimas kitas - o kaip elgsis ateiti, ar elgsis su profsąjungėčiais agresyviai, tipo nesiskaitydami, bet tada sau šaka pjaus ant kurios sėdi, kiekvienas veiksmas iššaukia atoveiksmi. Aš tiesiog pasirinks stručio pozicija, užpakalių į viršų, galva į smėli, tipo nieko nežinom, nemetėm, viskas puiku, bet tai labai patogi padėtis atlikti kai koki aktą. Ar suvoks realybe ir bus glaudus, bei visiems naudingas bendradarbiavimas. Pro tai praeina visos profsąjungos. Niekur nesidėsi, tokia realybė, ne jus pirmi, ne jus paskutiniai, svarbiausiai, kad jus ne vieni ir vieningi, tai pasinaudokite tuo.
Klausimukui 2007/07/18/ - 10:15
mažas bailus klausimuk, bijok ir toliau susirietęs į savo stalčiuką.
tiesa, tu dar ir provokatoriukas.
Senas Vilkas 2007/07/18/ - 10:35
Pasakysiu paprastai, atsidėkojimas, tai ne vadovybės darbas, o pačios profsąjungos atstovų, tarybos, valdybos ir pan. sakykim pas mus už toki darbą galbūt pirmininkui ir tiems kas ta linkme daugiausiai dirbo butu išrašytos pašalpos, ar kažkas panašaus. Nes jai paskatintu vadovybė, nesuprastu paprasti eiliniai, sakytu, va nupirko, jau pinigais skatina, jau kišeniniai, geltinėji ir t.t.
Bet šio atveju profsąjungos atliko tarnybų vadovų darbą, tai vadovai turėtu susirinkti ir pasakyti savo tvirtą pozicija šio klausimų, bet jiems baisu, kinkos dreba dėl kėdės, o ko norėti, geri atliginimai, geri reitingai, kuo daugiau reikia, kam jiems ieškoti nuotykių ant savo minkštos vietos. Tai kas belieka, tenka už tai kovoti patiems, skęstančiųjų gelbėjimas yra jų pačių reikalas.
Gana bartis 2007/07/18/ - 10:39
Kolegos, verčiau junkitės į profesines sąjungas ir pradėkit iš tiesų kovot už savo teises. Šitas pavyzdys su "vetuos ar pasirašys" parodė, jog kokios silpnos dar iš pažiūros beatrodytų, bet valstybės tarnyboje dirbančiųjų profsąjungos sugeba dirbti, kai tuo rimtai užsiima. Tik kuriantis ir vienijantis profesinėms sąjungoms galima pasiekti, kad atlyginimas darbo žmogui būtų pragyvenimo šaltinis, o ne patyčių priemonė.

„Profesinė sąjunga – tai VIENINTELĖ visuomeninė organizacija Lietuvoje, kuri rūpinasi dirbančio žmogaus gerove“.
Senas Vilkas 2007/07/18/ - 10:53
Prezidentas pasirašė tarnautojų algų įstatymą
LNK 2007-07-17. V. Adamkus pritarė atlyginimų didinimui karjeros tarnautojams.
Norint peržiūrėti, jauskite ČIA
Administratorius 2007/07/18/ - 11:03
BNS konferencija, susitikimas Prezedentūroje.

Geros kokybės nuotraukos.

http://www.vmips.com/Kova uz alga

VMI PS
Senas Vilkas 2007/07/18/ - 11:24

2007 07 17 /20:29/
Panorama
Norint peržiūrėti, spauskite ČIA
Senas Vilkas 2007/07/18/ - 19:42
DELFI
R.Šimašius. Valstybės tarnautojų algos padidinimas: afera, būtinybė, ar kas kita?

LIETUVOS ŽINIOS
Valstybininkai bus dar sotesni

Kauno diena
Prezidento akibrokštas premjerui
Apgailetina 2007/07/25/ - 13:01
Nei cia profsąjungų nuopelnas tas bazinės algos padidinimas, nei ka... Tokia politika. O profsąjungos tik saukiancios apie maza alga ir neteikiancios racionaliu pasiulymu atrodo apgailetinai. Nemasto globaliai, ziuri tik i save, o kokias pasekmes sukels tokie protu nesuvokiami reikalavimai? Visiska trumparegyste.
To: Apgailetina 2007/07/26/ - 10:01
Žmonių bukumui ribų nėra, aš tūrių omenyje jus
Administratorius 2007/08/21/ - 09:15
Mes blaiviai vertiname savo įtaką politikams ir politikoje. Nemanau, kad jei PS tylėtų, būtų kėlė MBA. O pasekmių be abejo bus. Pvz., mažiau išvogs tie, kurie atėjo į tarnybą kaip prie lovio.

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes5033823 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų