Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2023/09/28/ - 08:01
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


Dėl VMI profesinės sąjungos veiklos
Valstybinės mokesčių inspekcijos
vadovų ir darbuotojų žiniai

VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PROFESINĖ SĄJUNGA


P R A N E Š I M A S

dėl VMI profesinės sąjungos veiklos

2007 07 18

Vilnius2007 m. liepos 13 d. valstybės tarnautojams atstovaujančių profesinių sąjungų lyderiai susitiko su Prezidento patarėjų grupe dėl Seimo priimto Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais įstatymo, pagal kurį įsigaliotų 490 litų pareiginės algos bazinis dydis. Pasigirdus kalboms, kad Prezidentas ketinąs jį vetuoti, profsąjungos prašė to nedaryti.

Susitikime dalyvavo visų profesinių sąjungų vadovai, pasirašę kreipimąsi į Prezidentą su raginimu sustabdyti valstybės tarnybos žlugdymą: Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininko pareigas einantis Saulius Džiautas, jo patarėjas Gintautas Lagunavičius, Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė, Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinės sąjungos pirmininkas Julijonas Aniukštis, Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Leokadija Daujotaitė, Prokuratūros darbuotojų profesinės sąjungos tarybos įgaliotas narys Vladimiras Sergejevas ir profesinių sąjungų interesus atstovaujantis advokatų profesinės bendrijos „Balticus Advocatus“ advokatas Arūnas Marcinkevičius.

Išsamus Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjų ir profsąjungų atstovų dialogas apie padėtį valstybės tarnyboje ir teisėtus valstybės tarnautojų ir pareigūnų lūkesčius truko apie valandą laiko.

Liepos 17 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Jo Ekscelencija Valdas Adamkus, atsižvelgęs į profesinių sąjungų išdėstytus argumentus, pasirašė 2007 m. liepos mėn. 4 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtą „Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais" įstatymą (Nr. XP-2297(3)).

Tą pačią dieną visų, susitikime Prezidentūroje dalyvavusių, profesinių sąjungų atstovai išplatino pranešimą, sveikindami ryžtingą Lietuvos Respublikos Prezidento sprendimą stabdyti valstybės tarnybos žlugdymą, bei civilizuoto, korektiško ir abipusiai pagarbaus dialogo tarp profesinių sąjungų ir Valstybės valdžios institucijų plėtojimo pavyzdį.

Profesinės sąjungos pažymėjo, kad atskirų politikų raginimai „subalansuoti“ šalies Biudžetą, ženkliai didėjant jo pajamoms, išskirtinai valstybės tarnautojų ir pareigūnų atlyginimų „įšaldymo“ sąskaita, yra nekorektiški.

Politinės spekuliacijos „biudžeto išsprogdinimo“ bei „socialinės nelygybės“ biudžetininkų tarpe eskalavimas, o taip pat priekaištai profesinėms sąjungoms demonstruoja nepagarbą Lietuvos Respublikai ir jos valstybės tarnautojams.

Atkreiptinas dėmesys, kad dar 2002 m. spalio mėnesį Lietuvos valstybės tarnautojų profesinė sąjunga pateikė Socialinių reikalų ir darbo ministerijai konkrečius pasiūlymus kaip spręsti biudžetininkų bazinio mėnesinio atlyginimo (BMA), sudarančio vos 115 Lt per mėnesį, padidinimo problemas.

Profesinės sąjungos ragina šalies politikus Lietuvos Respublikos Prezidento pavyzdžiu nedelsiant imtis spręsti mokytojų, gydytojų, bibliotekininkų, kultūros, savivaldybių darbuotojų ir kitų biudžetininkų atlyginimo padidinimo klausimus dar šių metų Seimo rudens sesijoje.

Valstybės tarnautojus ir pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos yra pasirengusios suteikti Valstybei savo paramą tobulinant darbo užmokesčio sistemą.

Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga (VMIPS)
www.vmips.com
Administratorius 2007/07/18/ - 23:15 4 Komentarai · 3191 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Saunuoliai 2007/07/19/ - 08:53
Gerai, gerai, bet pagal nuorodą svetainė neatsidaro, reikia adresą rinkti.
Stosiu-nestosiu nežinau 2007/07/19/ - 10:05
bet morališkai palaikyti chebrą už tokius darbus, manau, privalom visi.
Senas Vilkas 2007/08/01/ - 23:31
Girdėjau jūsų geltonieji tarnybos sąskaita propaganda darė, tipo išrašydavo komandiruotes ir tarnybinių transportu važinėjo po padalinius agitavimui, kaip tai suprasti, ar nesiruošiant tai paviešinti per spaudą. Be to, jūsų vadovybė jus ignoruoja, gal reikia pagalbos, sakykit, padėsim, patirtis tokiais klausimais milžiniška, va vargšas Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Sigitas Mecelica po tam tikrų veiksmų, pats kviečia kalbėtis, kai pradėjo jo kėdė braškėti, galim ir čia padėti jūsų valdžiai žarijom padus pakutenti, jai žmoniškos kalbos nesupranta. Juk esam kolegos, dirbam kartu, o čia dar ir savotiškas malonumas, net gaila butu atsisakyti.
Robertas 2007/08/02/ - 11:06
Profesinės sąjungos, vardan savo narių gerovės, vienykitės!

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes4973543 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų