Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2024/04/24/ - 13:09
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


Teismas: prokurorams nereikia mokėti už viršvalandžius

Dainius Sinkevičius, www.DELFI.lt

Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorui Virginijui Mizarui, sutriuškinusiam ne vieną nusikalstamų grupuočių prižiūrėtą narkotikų laboratoriją, teisme nepavyko iš Generalinės prokuratūros prisiteisti daugiau kaip 58 tūkst. litų už viršvalandžius bei darbą poilsio ir švenčių dienomis.
Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį paskelbė, kad prokurorams už viršvalandžius bei darbą poilsio ir švenčių dienomis neturi būti mokama, nes jie esą ir taip gauna pakankamai geras socialines garantijas.

Teismo sprendime pabrėžta, kad prokurorų socialinės garantijos yra geresnės nei kitų valstybės tarnautojų ir pareigūnų. Už darbą poilsio dienomis jie gali gauti iki 14 dienų papildomų kasmetinių atostogų, be to, išdirbę 20 metų prokuratūros sistemoje, prokurorai gali pretenduoti į valstybinę pensiją.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo laukė daugelis prokurorų profsąjungos narių. Jeigu jis būtų buvęs palankus, neabejojama, netrukus teismas būtų užverstas V.Mizaro kolegų skundais.

Buvęs Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras, šiuo metu dirbantis apylinkės prokuratūroje V.Mizaras kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir iš savo darbdavių prašė priteisti 58 tūkst. 741 litą už darbą 2004-2006 metais.

Savo skunde teismui jis nurodė, kad darbas po darbo bei savaitgaliais yra juridiškai nereglamentuotas. Už budėjimą namuose, kai prokurorai laukia iškvietimų į įvykius, jiems nėra mokama.

V.Mizaras teismui nurodė, kad dirbdamas ONKTS jis kiekvieną mėnesį turėjo budėti. Nors prokuroras privalėdavo bet kuriuo paros metu atvykti į iškvietimą į įvykį, tačiau jo darbo tabelyje buvo fiksuojamas tik tas laikotarpis, kai pareigūnas atvyksta į įvykio vietą ir iš jos išvyksta.

Prokuroras paskaičiavo, kad už papildomą budėjimą jam turėtų būti mokamas pusantro karto didesnis valandinis atlyginimas.

Kauno prokuroras dėl negaunamo atlyginimo už viršvalandžius kreipėsi į prokuratūros vadovus, tačiau jo skundas buvo atmestas.

Bylą prieš Generalinę prokuratūrą pralaimėjęs V.Mizaras teismo sprendimą per 14 dienų dar gali apskųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Šaltinis www.DELFI.lt
Senas Vilkas 2007/08/13/ - 20:10 0 Komentarai · 3262 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Komentarų neparašyta.

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes5033831 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų