Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2024/04/24/ - 12:04
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


POLITIKŲ NUOMONIŲ KAITA ŽLUGDO VALSTYBĖS TARNYBĄ

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR PAREIGŪNŲ PROFESINĖS SĄJUNGOS

2007 10 17 d. Lietuvos Respublikos Seimo nariai Kęstutis Glaveckas, Eligijus Masiulis nepaisydami kritinės padėties Valstybės tarnyboje įregistravo Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais, įstatymo 3 straipsnio pakeitimo projektą Nr. XP-2603, kuriuo siūloma nedidinti valstybės tarnautojų atlyginimų nuo 2008 m. sausio 1 d. Padidinimą siūloma atidėti iki 2008 m. liepos 1 d. XP-2603.

Įstatymo projektas įregistruotas nepraėjus nei pusei metų nuo 2007 m. liepos mėn. 4 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimto ir Lietuvos Respublikos Prezidento pasirašyto „Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais" įstatymą (Nr. XP-2297(3)).

Keista ir tai, kad šį įstatymo projektą įregistravę Seimo nariai, rėmę profesinių sąjungų pastangas užtikrinti stabilumą valstybės tarnyboje, 2007 m. liepos mėn. 4 d. balsavo už valstybės tarnautojų atlyginimų padidinimą nuo 2008 m. sausio 1 d.

Visos Lietuvos Respublikos Valstybės tarnautojų ir pareigūnų profesinės sąjungos neigiamai vertina politines spekuliacijas ir „socialinės nelygybės“ eskalavimą biudžetininkų tarpe. Tenka apgailestauti dėl neapgalvotai demonstruojama nepagarba visai Lietuvos Respublikos valstybės tarnybai ir valstybės tarnautojams bei pareigūnams.

Profesinės sąjungos tikisi, kad politikų nuomonių kaita tėra tik didelis nesusipratimas, o profesinės sąjungos nebus priverstos ieškoti teisybės Europos Teisingumo bei Žmogaus teisių teismuose.

2007 m. spalio 22 d. (pirmadienį) 10.00 val. BNS Spaudos konferencijoje dalyvavo:
Vilniaus miesto Policijos darbuotojų profesinės sąjungos tarybos narys Gintautas Lagunavičius;
Prokuratūros darbuotojų profesinės sąjungos įgaliotas tarybos narys Vladimiras Sergejevas;
Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinės sąjungos (VMIPS) pirmininkas Julijonas Aniukštis;
Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos (MDPS) pirmininkė Leokadija Daujotaitė;
Advokatų profesinės bendrijos „Balticus Advocatus“ advokatas Arūnas Marcinkevičius.

Kontaktiniai asmenys:
Vilniaus m. Policijos darbuotojų profesinės sąjungos (VMDPS)
pirmininkas Vladas Sanda
mob. tel.: 8 6 06 03010

Prokuratūros darbuotojų profesinės sąjungos (PDPS)
įgaliotas tarybos narys Vladimiras Sergejevas;
mob.tel.: 8 6 98 21318

Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinės sąjungos (VMIPS)
pirmininkas Julijonas Aniukštis
mob. tel.: 8 6 73 93047

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos (MDPS)
pirmininkė Leokadija Daujotaitė
mob. tel.: 8 6 57 46654
kontaktinis el.pašto adresas: valstybes.tarnautojai@gmail.com
fakso Nr. : 8 5 249 62 37
Senas Vilkas 2007/10/22/ - 13:18 6 Komentarai · 3723 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Senas Vilkas 2007/10/22/ - 13:19
Valstybės tarnautojų profesinėms sąjungoms primygtinai pasiūlius, ryte į Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinę sąjungą buvo atsiustas faksas, kur buvo parašyta, kad projektas atsiimamas.
Mūsų vienybėje mūsų stiprybė - profsąjungos jėgą.
Senas Vilkas 2007/10/22/ - 18:17
Spalio 22 d. (pirmadienį) naujienų agentūros BNS biure valstybės tarnautojų ir pareigūnų profesinės sąjungos surengė spaudos konferenciją tema "Politikų nuomonių kaita žlugdo valstybės tarnybą".
[garso įrašas]
Senas Vilkas 2007/10/22/ - 18:24
Liberalai atlyginimus siūlo didinti tik mažiausiai uždirbantiems tarnautojams 2007.10.22


Seimo opoziciniai liberalai siūlo nuo kitų metų pradžios atlyginimus didinti tik šiuo metu mažiausiai uždirbantiems valstybės tarnautojams bei biudžetinių įstaigų darbuotojams. Dideles algas gaunančių politikų ir teisėjų atlyginimai, jų manymu, kol kas didėti neturėtų.

"Šita iniciatyva gimė dėl to, kad mes pamatėme, kaip neproporcingai yra keliami atlyginimai. Valstybės tarnautojams, politikams, teisėjams ir kitiems pareigūnams atlyginimai per pastaruosius trejus, ketverius metus jau didėjo ne vieną kartą, tuo tarpu biudžetinių įstaigų darbuotojams - mokytojams, socialiniams darbuotojams, kultūros darbuotojams - atlyginimų kėlimas yra žymiai lėtesnis. Čia atsiranda netolygus augimas skirtingoms visuomenės grupėms", - BNS pirmadienį sakė liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eligijus Masiulis.

Parlamentarai E.Masiulis bei Kęstutis Glaveckas praėjusią savaitę įregistravo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlė valstybės tarnautojams, politikams, teisėjams ir pareigūnams pareiginės algos bazinį dydį padidinti ne nuo kitų metų pradžios, o nuo liepos 1-osios. Pirmadienį Seimo nariai savo pateiktą įstatymo projektą atsiėmė ir žada jį tobulinti.

"Praėjusią savaitę tokią iniciatyvą užregistravom, bet, reikia pripažinti, susidūrėme su labai netobula darbo užmokesčio skaičiavimo tvarka. Mes žinome, kad ir tarp valstybės tarnautojų yra pareigūnai, kurie dirba patį sunkiausią darbą. Tai policininkai, gaisrininkai, kurių atlyginimai yra menki", - teigė E.Masiulis.

Anot jo, didinant šių pareigūnų atlyginimus, kartu didėja ir tų tarnautojų algos, kurios ir taip yra aukštos. Pasak E.Masiuliu, Lietuva jau pradeda išsiskirti iš kitų Europos Sąjungos valstybių tuo, jog mažiausiai ir daugiausiai uždirbančių valdininkų atlyginimai skiriasi 5-6 kartus. Seimo priimtas sprendimas, anot jo, tą atotrūkį tik dar labiau padidino.

"Tie, kurie daug uždirbo, uždirbs kur kas dar daugiau, o tie kurie mažai, jų atlyginimas padidės santykinai mažiau. Todėl suprasdami, kad negalime atimti pinigų iš mažai uždirbančių pareigūnų, mes atsiėmė siūlymą", - aiškino liberalas.

Pasak parlamentaro, šiuo metu ruošiamas naujas pasiūlymas, geriau ginantis mažiausiai uždirbančių valstybės pareigūnų interesus.

"Teisėjams, politikams ir kitiems pareigūnams siūlysime atidėti atlyginimų didinimą, valstybės tarnautojams siūlysime palikti taip, kaip Seimo dabar nuspręsta, t.y. nuo 2008 metų sausio 1 dienos. Taip pat ieškosime galimybių didinti koeficientus mažiausiai uždirbantiems valstybės tarnautojams, kad jų pajamų augimas būtų spartesnis", - teigė E.Masiulis.

Parlamentaras žada šiuos siūlymus pateikti netrukus.

"Tikimės, kartu su biudžetu pateikti tokius pasiūlymus. Formaliai, pagal įstatymus numatyta, kad baziniai darbo užmokesčiai tvirtinami pavasario sesijoje. Tačiau dėl bazinių užmokesčio mes nebesiginčysime, o teiksime pasiūlymus dėl koeficientų didinimo mažiausiai uždirbantiems", - kalbėjo E.Masiulis.

Valstybės tarnautojų, politikų, teisėjų ir pareigūnų darbo užmokesčiui padidinti 2008 metų biudžete numatyta 293,8 mln. litų.

Tuo tarpu valstybės tarnautojų ir pareigūnų profsąjungų atstovus papiktino parlamentarų pateikti siūlymai atidėti numatytą jų atlyginimų didinimą.

Muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Leokadijos Daujotaitės manymu, vienų piliečių problemos neturėtų būti sprendžiamos kitų sąskaita. Anot jos, tai tik kiršina pačius valstybės tarnautojus.

"Tokio pasiūlymo pateikimas kiršina valstybės tarnyboje dirbančius piliečius ir kitus žmones. Šiuo metu įtampa valstybės tarnyboje ir taip didžiulė. O valstybė dabar pajėgi išspręsti visų - tiek pedagogų, tiek valstybės tarnybos pareigūnų klausimus", - spaudos konferencijoje pirmadienį teigė L.Daujotaitė.

Anot advokatų profesinės bendrijos "Balticus Advocatus" advokato Arūno Marcinkevičiaus, Lietuva galėtų pasinaudoti kitų Europos Sąjungos šalių patirtimi ir valstybės tarnautojų bei pareigūnų atlyginimus susieti su minimalios mėnesinės algos dydžiu.

"Tai leistų valstybės tarnybai jaustis stabiliai, nepriklausyti kiekvienais metais nuo biudžeto tvirtinimo ir politikų nuotaikų kaitos. Toks projektas Seime registruotas, tačiau kadencija eina į pabaigą, o projektas dulka komitetų stalčiuose", - sakė A.Marcinkevičius.

Šaltinis http://www.balsas.lt/
Senas Vilkas 2007/10/22/ - 18:33
http://www.bernardinai.lt/
Senas Vilkas 2007/10/23/ - 12:27
Pati pirma reakcija ->
Maladec 2007/10/23/ - 18:49
Gerai sureagavo. Siaipjau teiseju algos ir taip dideles, galejo ju net nesvarstyti, o valstybes tarnautojai ar policininkai tai gauna pasalpa, ne alga.

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes5033790 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų