Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2024/05/30/ - 18:37
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


VMI PS susitiko su Socialinių reikalų ir darbo ministru R. J. Dagiu
Šiandien, gruodžio 18 dieną, pareigūnų ir valstybės tarnautojų (muitinės, vidaus reikalų, prokuratūros, ugniagesių gelbėtojų, mokesčių inspekcijos) profesinių sąjungų vadovai lankėsi pas Socialinių reikalų ir darbo ministrą Rimantą Joną Dagį. Profesinės sąjungos susirūpinusios, kad valstybės tarnautojams norima mažinti pareiginės algos bazinį dydį nuo 490 iki 475 litų. Profesinės sąjungos surašė pasiūlymus Vyriausybės programos įgyvendinimui. Buvo siūloma nemažinti esamo Bazinio dydžio – 490 Lt. Tačiau ministro teigimu iš susidariusios padėties galima išeiti tik sumažinus Bazinį dydį iki 475 Lt ir sumažinti darbo užmokesčio fondus kitiems biudžetininkams (pvz. nestatutiniams ugniagesiams) apie 12 proc.

Profesinių sąjungų atstovams buvo išaiškinta, kad daugelis esamų biudžeto išbalansavimo problemų slypi nekompetetinguose buvusios valdžios sprendimuose. Sutarta, kad reikia ieškoti papildomų rezervų biudžeto vykdymui, o į profesinių sąjungų siūlymus, kur dar galima būtų sutaupyti, žadėta atsižvelgti. Susitikimo dalyviai pritarė, kad dėl 2010 metų valstybės tarnautojų Bazinio dydžio derybos Dvišalės taryboje įvyks jau po Naujųjų Metų. Ministras patvirtino, kad Vyriausybė palankiai žiūri į numatomą Dvišalės tarybos steigimą, suteikiant šiai kolegialiai institucijai reikiamus įgaliojimus ir teisę teikti pasiūlymus Vyriausybei bei įstatymų leidėjams.


Dėl Bazinio dydžio ministro R.J.Dagio ir profesinių sąjungų atstovų nuomonės išsiskyrė. Profesinės sąjungos įsitikinusios, kad kylant šilumos, elektros, prekių kainoms, didėjant infliacijai, negalima mažinti Bazinio dydžio. Net sumažėjus pajamų mokesčiui nuo 24 iki 21 procento, valstybės tarnautojų perkamoji galia mažės. Vien 2008 metų infliaciją patuštino pareigūnų ir tarnautojų kišenes 12 proc., papildomas 12-os procentų mokos fondo apkarpymas šį nuostolį padvigubins. Pridėjus vienu procentu didinamą PVM, akivaizdu, kad reali pareigūnų alga mažės ketvirčiu lyginant su 2008 metų pradžia.

Ženkliai pablogėjus teisėtvarkos įstaigų dirbančiųjų materialinei padėčiai neišvengiamai kils nepasitenkinimas. Galimi ir varginantys teismų maratonai dėl teisėtų lūkesčių pažeidimo ar socialinės grupės diskriminacijos. Tai neišvengiamai sukeltų grėsmę visuomenės saugumui.Pasitarimo dalyviai sutarė, kad tokių biudžeto reformos pasekmių reikia išvengti.
Administratorius 2008/12/18/ - 15:16 6 Komentarai · 3287 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
VMI 2008/12/22/ - 12:44
Tai gerb. profsąjunga, o kokių veiksmų imsitės, jeigu tai bus padaryta? Ar nereikėtų suorganizuoti streiko, nes Jūsų apsilankymaas pas ministrą nieko neduoda.
Administratorius 2008/12/24/ - 12:22
Jau paprašėm J.E. Prezidentą vietoti Įstatymą. Jei nepadės, manau, kad geriausias atsakas bus punktualus savo paregų vykdymas. Teisminiams ginčiams pinigų turim.
vb 2008/12/31/ - 09:29
Gerb. profsąjunga,
gal galėtumėte paaiškinti, kodėl jūs tylite, kad žemiausios kategorijos valstybės tarnautojams sumažintas atlyginimas nuo 2009-01-01, t.y. atmesta Valstybės tarnybos įstatymo pataisa dėl pareigybių suvienodijimo? Ar normalu, kad viename kabinete ir visiškai tą patį darbą dirbantys vyriausieji specialistai yra 9,10,11,12 kategorijos. Aš šį klausimą užduodu todėl, kad seniai svarstau klausimą, ar stoti į profsąjungą ar ne.
nusivylęs 2008/12/31/ - 17:21
Ar Jūs egzistuojanti profsąjunga? Kodėl tokia tyla iš Jūsų pusės, kai reiktų kovoti dėl valstybės tarnautojų atlyginimų didinimo (juk kainos kyla, o mokesčių inspektorių darbas daug kartų sudėtingesnis negu pvz. mokytojų), ypatingai reiktų išsakyti ir pakovoti dėl atlyginimo sumažinimo žemiausios kategorijos valstybės tarnautojams. Sutikite, kai nieko nedarote, neturite ir profsąjungos narių. Tai gal reiktų postą užleisti energingam žmogui? Žiauriai nusivyliau, kad VMI neturi normalios profsąjungos.
Idomu 2008/12/31/ - 22:48
kokia profsajunga..... vien rekia ir pingus susirenka jau geriau tuos centus paaukoti vaiku namams nei tokiems kurie tik skelbiasi ginantis jusu teises.....va sumazino bazini dydi ir ku ku nebezino ka beparasyt grazus vienu zodziu trukstazodziu......
Administratorius 2009/01/07/ - 13:54
Žiauriai nusivylusiam siūlau susisekti su mumis ir aptarti kuo, konkrečiai, jis gali padėti PS veikloje ir tam nebūtina būti PS nariu. Nėra jokių kliūčių įrodyti, kad esi aktyvus ir vertas posto.

Kodėl mes tyliam vienu ar kitu klausimu? Netylim. Pokalbis su R.Dagiu trūko 2 valandos ir buvo kalbėta ir apie koeficientus ir apie pareigybių suvienodinimą.
O dėl rezultatų? Koks gali būti rezultatas jei nei Seimas, nei Vyriausybė nesikalba? Ar čia mūsų kaltė? Ar tų, kurie tokį Seimą išrinko?

VMI PS pirmininko pavaduotojas
Vl. Jakovlev
8-650-80708

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes5042944 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų