Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2024/04/24/ - 12:55
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


VMI PROFESINĖ SĄJUNGA

Balandį valstybės įmonėje Registrų centras oficialiai įregistruota ir juridinio asmens statusą įgijo Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga (toliau - VMI profesinė sąjunga). Steigiamajame VMI profesinės sąjungos susirinkime, kuris vyko kovo mėnesį, dalyvavę Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos (VMI prie FM) ir apskričių VMI atstovai išrinko šios profesinės sąjungos penkis tarybos narius, iš kurių pirmininku buvo išrinktas Julijonas ANIUKŠTIS. Jis papasakojo, kodėl buvo įsteigta VMI profesinė sąjunga, kokie šios profesinės sąjungos ketinimai.

Kokios priežastys ar problemos paskatino tokios rimtos valstybės institucijos darbuotojus įkurti profesinę sąjungą?
Kaip ir kitose valstybės institucijose, taip ir VMI yra tam tikrų problemų, susijusių su Valstybės tarnybos nuostatų taikymu darbuotojams, karjera, kadrų kaita, institucijų reorganizavimu, socialinių garantijų užtikrinimu.
Apie VMI profesinės sąjungos įkūrimą kalbos sklido jau seniai. Po kiekvienos eilinės reorganizacijos visada likdavo nemažai nuskriaustųjų, o pasiskųsti nebuvo kam, išskyrus teismams. Kilus ginčams su ūkio subjektais dėl atseit neteisėtų mokesčių inspekcijos darbuotojų veiksmų, nė vienas mūsų institucijos padalinys niekada nebuvo įpareigotas ginti darbuotojų interesų. Visada buvo tokia administracijos pozicija: „Jei tavimi pasiskundė - tu kaltas." Taigi darbuotojas pats būdavo priverstas samdytis advokatus, kad apgintų savo dorą vardą, arba turėjo, prisiėmęs iešmininko vaidmenį, susitaikyti su VMI nuobauda.

Kokios apskrities VMI darbuotojų iniciatyva įkurta profesinė sąjunga?
VMI prie FM ir teritorinių VMI darbuotojai bendraudami vieni su kitais suprato, kad geriausia išeitis yra imtis iniciatyvos kurti bendrą profesinę sąjungą. Ši mintis pasiteisino.

Kiek profesinėje sąjungoje narių buvo įkūrimo dieną? Ar profesinė sąjunga pasipildo naujais nariais?
Steigiamajame susirinkime, kuris vyko kovo 17 dieną Vilniuje, Profsąjungų rūmuose, dalyvavo 34 steigėjai iš pen¬kių (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Marijampolės, Telšių) apskričių VMI ir centro (VMI prie FM). Kai viešai paskelbėme apie profesinės sąjungos registravimą, per keletą dienų išaugome beveik trečdaliu.

Ar profesinės sąjungos nariai, ypač pirmininkas ir tarybos nariai, Jūsų nuomone, neužsitrauks VMI prie FM vadovybės nemalonės? Kaip ji reagavo į tai?
Kaip profesinės sąjungos atstovas buvau oficialiai susitikęs su VMI prie FM viršininku. Aptarėme bendradarbiavimo poreikį ir galimybes. Malonu buvo tai, kad po susitikimo VMI prie FM viršininkas Modestas Kaseliauskas VMI interneto svetainėje atviru laišku pasveikino VMI profesinę sąjungą ir sakė, kad tikisi tokio konstruktyvaus ir pozityvaus bendradarbiavimo, koks jau senokai plėtojamas Siaurės Europos šalyse. Šis laiškas nuteikia optimistiškai, tad turėtume rasti bendrą kalbą su VMI vadovybe spręsdami personalo valdymo, darbuotojų socialinius ir kitus klausimus.
Dar optimistiškiau nuteikia neseniai išplatintas viršininko laiškas, skirtas darbuotojams. Jame M. Kaseliauskas rašo, kad „nėra abejonių, jog profesinė sąjunga bus naudinga ginant profesinius darbuotojų interesus dėl kolektyvinės sutarties, darbo vietų ir pan."

Kokias problemas mėgins spręsti VMI profesinė sąjunga?
Vienas pirmųjų žingsnių buvo profesinės sąjungos įregistravimas valstybės įmonėje Registrų centras. Šiuo metu analizuojame įvairius kolektyvinės darbo sutarties variantus, kad galėtume tinkamai parengti kolektyvinės darbo sutarties projektą ir pradėti derybas su administracija. Telšiuose ir VMI prie FM yra paskirti profsąjungos nariai ir pateikti prašymai juos įtraukti į veikiančias komisijas (valstybės tarnautojų vertinimo, nelaimingų atsitikimų darbe ir kt.).
Taip pat pateikėme VMI prie FM viršininkui prašymą išviešinti VMI prie FM pareigybių sąrašą. Į šį prašymą buvo atsižvelgta, ir vkšininkas savo įsakymu patvirtino naujos redakcijos pareigybių sąrašą, kuris dabar yra prieinamas visiems VMI prie FM darbuotojams.

Dosje
J. Aniukštis 1986 m. baigė Minsko aukštosios TSRS milicijos mokyklos Vilniaus fakultetą dabartini Mykolo Riomerio universitetą) ir įgijo teisininko kvalifikaciją. Ilgai dirbo vidaus reikalų sistemoje, o nuo 1997 m. gruodžio mėn. - Vilniaus apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje (vėliau - VMI prie FM). Šioje institucijoje savo darbo veiklą pradėjo paprastu inspektoriumi; buvo pakviestas į VMI prie FM ir apie trejus metus ęjo VMI prie FM Akzicų administravimo skyriaus Teisės aktų poskyrio vedėjo pareigas. Reorganizavimo minėtą skyrių, eina šio skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas.

Šiuo metu profesinė sąjunga paprašė VMI prie FM viršininko paaiškinti kilusius neaiškumus dėl darbų saugos ir sveikatos užtikrinimo VM prie FM. Tikimės, kad taip pat operatyviai, kaip ir dėl pareigybių sąrašo paviešinimo, bus išspręstos prašyme išdėstytos problemos.
Reikės nuveikti dar daug darbų. Kai sukaupsime šiek tiek lėšų, ketiname sukurti ir profesinės sąjungos interneto svetainę. Bendradarbiaujame su kitų valstybės institucijų profesinėmis sąjungomis.

Kur bus Jūsų būstinė? Kas suteiks patalpas?
Kol kas mūsų būstinė registruota Trakų rajone, Lentvaryje, bet manau, laikui bėgant, jei VMI prie FM nepasiūlys pasinaudoti savo patalpomis, tarsimės su giminingomis profesinėmis sąjungomis, kad priglaustų mus, „našlaičius".

Ar šios Jūsų pareigos bus visuomeninės?
Savaime suprantama, tai visuomeninės pareigos. Aš didžiąją gyvenimo dalį atidaviau darbui valstybės labui ir tikiuosi jai tarnauti, kol leis sveikata.

Ar profesinės sąjungos vadovui bus galima tvarkyti darbuotojų reikalus darbo metu? Jei taip, kiek per mėnesį darbo laiko galėsite skirti sąjungos narių klausimams spręsti?
Valstybės tarnautojai, kurie yra profesinių sąjungų atstovai, turi teisę dalyvauti sprendžiant valstybės tarnautojų vertinimo, pareigų paaukštinimo, tarnybinių nuobaudų skyrimo klausimus, taip pat profesinių sąjungų organizacinėje veikloje. Tam skiriama iki 10 valandų tarnybos (darbo) laiko per mėnesį ir už šį laiką mokamas darbo užmokestis. Be abejo, teks paaukoti ir dalį savo laisvalaikio.

Dėkoju už pokalbį.
Kalbėjosi Danutė SARGAUTIENĖ
Senas Vilkas 2007/05/30/ - 23:02 1 Komentarai · 5571 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Senas Vilkas 2007/06/05/ - 06:46
Už organizacija atsakingas jos vadovas ir jis turi kontroliuoti, kad numatyti tikslai būtų įgyvendinami, bet už tu tikslų įgyvendinimą atsakingu turi jaustis kiekvienas organizacijos narys ir kiekvienas turi dalyvauti organizacijos veikloje.

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes5033826 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų