Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Naujienos · Įstatai · Narystė · Diskusijų forumas2021/12/03/ - 14:33
Navigacija
Naujienos
Įstatai
Narystė
Straipsniai
Siuntimai
Taisyklės
Diskusijų forumas
Web nuorodos
Naujienų kategorijos
Kontaktai
Foto galerija
Paieška

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 20
Neaktyvūs nariai: 0
Naujausias narys: OrestasJuozupaitis

Draugai


Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos

Muitinės darbuotoju profesinės sąjungos svetainė

Prokuratūros darbuotojų profesinė sąjunga

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga

Laikraštis Lietuvos profsąjungos


Išimtinai moteriškosios lyties kadrais buvo papildoma Vilniaus apskrities mokesčių inspekcija
Mokesčių inspekcija pati paprašė ištirti jos veiklos skaidrumą

2007.10.04

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), Seimo kontrolierių įstaigą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydama ištirti kai kurių žiniasklaidos priemonių skleidžiamas abejones dėl galimų korupcijos apraiškų VMI.

"Griežta VMI pozicija dėl kai kurių bendrovių veiklos modelių, pradėti ir tęsiami kiti svarbūs tyrimai gali nepatikti ne tik verslininkams, todėl nenuostabu, kad, pasinaudojus šališkomis žiniasklaidos priemonėmis, bandoma menkinti institucijos įvaizdį paskalomis ir gandais", - teigia VMI viršininkas Modestas Kaseliauskas.

Anot jo, kompetentingos institucijos turi patvirtinti arba paneigti skleidžiamas abejones.

Todėl VMI oficialiai paprašė VTEK, Seimo kontrolieriaus įstaigos ir STT ištirti žiniasklaidoje pateiktą informaciją bei nustatyti, ar VMI vadovai ir kiti darbuotojai nepažeidė Viešųjų ar privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo bei kitų teisės aktų, taip pat nustatyti ar nepažeisti teisės aktai, vykdant VMI patalpų nuomos konkursą, įgyvendinant institucijos personalo politiką.

Pasak M. Kaseliausko, VMI veiklos pokyčius, kurie apima ir didėjančius reikalavimus inspekcijos darbuotojams, lemia institucijai keliami uždaviniai ne tik efektyviai, bet ir skaidriai administruoti mokesčių sistemą.

"Pagrindinis VMI darbo rodiklis – surenkamas biudžetas. Nuo 2002 m. iki 2007 m. VMI surenkama nacionalinio biudžeto dalis išaugo du su puse karto. Nuolat mažėja ir mokesčių administravimo kaštai: 2006 metais 100 litų mokesčių surinkti išleista 1,24 lito, kai dar 2003-iaisiais tai atsiėjo 1,9 lito." - pabrėžiama įstaigos pranešime spaudai.

Kaltinimai protekcijomis ir klaniniu solidarumu

Valstybinė mokesčių inspekcija tapo ne šiuolaikine europietiška institucija, kaip bandė teigti premjeras Gediminas Kirkilas, o tikru viduramžišku nepotizmo bastionu, prieš porą savaičių tvirtino "Lietuvos žinios".

Anot publikacijų, dauguma vadovų atėjo mįslingais keliais, beveik nė vienas neturi ne tik mokesčių administravimo patirties, bet ir būtino išsilavinimo bei žinių? O sėdėdami prie šalies mokesčių surinkimo pulto dar ir užsiima privačiu verslu bei VMI pavaldžioje inspekcijoje įdarbina savo giminaites. "

"VMI virto ne šiuolaikine europietiška institucija, kaip bandė teigti premjeras Gediminas Kirkilas, o tikru viduramžišku nepotizmo bastionu. Mažai kas žino, kad 2005-2006 metais formuojant naująją VMI vadovų komandą, susidedančią iš viršininko ir penkių pavaduotojų, tuo pat metu naujais, išimtinai moteriškosios lyties kadrais buvo papildoma tiesiogiai nuo VMI priklausanti Vilniaus apskrities mokesčių inspekcija (AVMI)."

Spauda rašė, jog mokesčių administravimo patirties iki tol neturėjęs Saulius Trečekauskas į VMI pavaduotojo kėdę įšoko tiesiai iš Zigmo Balčyčio padėjėjo posto. Prieš tai jis dirbo teisininku, o dar anksčiau - barmenu bei vairuotoju EBSW liūdniausiai pagarsėjusioje, masiškai Lietuvos žmones apiplėšinėjusioje Kauno holdingo kompanijoje. Gal indėlių rinkimas iš gyventojų panašus į mokesčių rinkimą? Internete užsiminta, kad būdamas vairuotoju S.Trečekauskas vežiojo patį Gintarą Petriką, neseniai iš JAV sugrąžintą į Lietuvą.

Be to buvo pažymima, kad per labai trumpą laiką, išstūmus ilgamečius inspekcijos darbuotojus, jų vietą užėmė patirtimi neturtingi M. Romerio universiteto absolventai.

Administratorius 2007/10/05/ - 08:59 4 Komentarai · 16208 Skaityta · Spausdinti

Komentarai
Viršininko laiškas 2007/10/05/ - 10:11
Viršininko laiškas
2007-10-05

Gerbiami kolegos,
Vakar institucijos vardu kreipiausi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), Seimo kontrolierių įstaigą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas ištirti kai kurių žiniasklaidos priemonių skleidžiamas abejones dėl galimų korupcijos apraiškų VMI.

Griežta VMI pozicija dėl kai kurių bendrovių veiklos modelių, pradėti ir tęsiami kiti svarbūs tyrimai gali nepatikti ne tik verslininkams, todėl nenuostabu, kad, pasinaudojus šališkomis žiniasklaidos priemonėmis, bandoma menkinti institucijos įvaizdį paskalomis ir gandais.

Įvairių stambių verslo grupuočių, sektorių veiklos analizė, patikrinimai, aiškėjantys jų nusižengimai paskatino šmeižikišką informacinę kampaniją prieš instituciją. Nuo rugsėjo pradžios skleidžiama tendencingai neigiama informacija siekiama įtakoti institucijos veiklą, sugriauti pasitikėjimą kolegomis, bloginti vidinį klimatą.

Verslo grupuočių ir kitų asmenų šmeižikiška kampanija prieš instituciją neturėtų kaip nors paveikti mūsų darbo ir veiklos rezultatų.

Todėl institucijos vardu oficialiai paprašiau VTEK, Seimo kontrolieriaus įstaigos ir STT ištirti žiniasklaidoje pateiktą informaciją bei nustatyti, ar VMI vadovai ir kiti darbuotojai nepažeidė Viešųjų ar privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo bei kitų teisės aktų, taip pat nustatyti ar nepažeisti teisės aktai, vykdant VMI patalpų nuomos konkursą, įgyvendinant institucijos personalo politiką.

Kompetentingos institucijos turi patvirtinti arba paneigti skleidžiamas abejones.

VMI veiklos pokyčius, kurie apima ir didėjančius reikalavimus inspekcijos darbuotojams, lemia institucijai keliami uždaviniai ne tik efektyviai, bet ir skaidriai administruoti mokesčių sistemą. Todėl siekiame, kad visuomenę ir darbuotojus klaidinanti informacija būtų kuo skubiau ištirta, o tyrimo rezultatai paskelbti viešai.

Modestas Kaseliauskas
Apie ką jau VMIPS kalbėjo 2007/10/05/ - 12:35
http://vmips.com/news.php?readmore=2
Antrastyje grynas melas. 2007/10/05/ - 12:56
I VMI prie FM mergickos pradejo priimineti dar Latviene.
O Kaseliauskas, vadovaujantis savo skoniu, tradicija tik palaike.
Susigraudinau.... 2007/10/05/ - 14:08
Ka daryt, jei tave nemyli niekas o tu taip visus myli....

Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.

Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo

Skirkite 2% paramą

Visos teisės saugomos © 2007 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga
Programini palaikymą atlieka Rimas Armaitis
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes4703533 Valstybinės mokesčių inspekcijos profesinė sąjunga Unikalių apsilankymų